Rynek skoncentrowany na dolarze

2016-05-27

Uwaga inwestorów koncentrowała się w ciągu ostatnich kilku notowań na dolarze. Wydarzeniem dnia jest rewizja PKB w USA za miniony kwartał. Istotne może być także wieczorne wystąpienie szefowej FED. Dolar ma kolejną szansę na umocnienie się, rynek czeka na rozwój wypadków.

 

Impulsy ze Stanów

Najważniejsze impulsy końcówki tego tygodnia płyną ze Stanów Zjednoczonych. Wydarzeniem dnia będą dziś: rewizja PKB za pierwszy kwartał i wystąpienie Janet Yellen. Rewizja annualizowanego PKB jest to prognoza PKB na najbliższy rok. Prognozy mówią o wzroście rzędu 0,8 proc. przy wcześniejszych założeniach 0,5 proc. Od J. Yellen oczekuje się natomiast podtrzymania dotychczasowego tonu wypowiedzi w sprawie podwyżek stóp, tzn. uprawdopodobnienia takiego ruchu ze strony FED już w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Dolar ma szanse na umocnienie

Dolar ma duże szanse na podbudowanie swojej pozycji i kolejne umocnienie na szerokim rynku. Kurs dolara może sporo wzrosnąć, na razie pozostaje jeszcze stabilny. Handel w kraju jest znacznie spokojniejszy, jak to zazwyczaj bywa podczas długiego weekendu.  Wielu uczestników rynku jest po prostu nieobecnych, stąd mniejsza zmienność. Większych ruchów spodziewać się należy dopiero po niedzieli. Tymczasem kurs dolara wynosi dziś na kantor.pl 3,80 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych