Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarz popołudiowy z rynku złotego po wyborach

2015-10-26

Złotówka rozpoczęła tydzień od deprecjacji względem głównych walut, ale w godzinach popołudniowych oglądaliśmy odrabianie strat. W wyniku tego notowania USD/PLN w południe naruszyły istotny poziom oporu. Notowania USD/PLN od rana kontynuowały odbicie oglądane na tej parze od połowy października.

 

 

W wyniku odbicia górne ograniczenie średnioterminowego trendu bocznego budującego się od maja br. (3,8540). Sforsowanie tego oporu jest technicznym sygnałem realizacji scenariusza wzrostowego w perspektywie najbliższych tygodni i otwiera drogę do ataku poziomu tegorocznych ekstremów (3,96).

 

 

Impuls wzrostowy budujący się od 14 października wygląda już praktycznie na wypełniony, co może sugerować przynajmniej krótkoterminową spadkową korektę na tej parze, z modelowym zasięgiem w okolicy poziomu 3,80 (38,2% zniesienie odbicia z 14 października i linia trendu wzrostowego z genezą w tym samym dniu).

 

 

 

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN po dynamicznym cofnięciu oglądanym w drugiej połowie zeszłego tygodnia, dzisiaj mają problem z kontynuacją ruchu w dół. Fala spadkowa zatrzymała się w okolicy lokalnego szczytu wyznaczonego na początku października oraz linii trendu wzrostowego z genezą 21 kwietnia i dzisiaj kurs ruszył ponownie w kierunku północnym (patrz wykres). Póki co ostatnie cofnięcie wygląda jedynie na krótkoterminowy ruch korekcyjny, który zniósł dokładnie połowę odbicia z 22 września. Potwierdzeniem realizacji scenariusza spadkowego byłby dopiero powrót kursu EUR/PLN poniżej długoterminowej linii trendu spadkowego z genezą w grudniu ubiegłego roku (obecnie poziom 4,15).

 

 

 

 

Autor:

Karolina Bojko-Leszczyńska

EFIX Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc