Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Rynek odrabia straty, frank traci

2016-06-29

Doba wystarczyła, by frank szwajcarski stracił aż 7 groszy na parze CHF/PLN. Widać wyraźnie, że waluty EM są w lepszej kondycji. Zyskał także brytyjski funt. Rynek kolejny dzień próbuje odrabiać straty. Wydarzeniem dnia są oczywiście negocjacje z Wielką Brytanią dotyczące przebiegu Brexitu, bądź wypracowania specjalnego statusu w ramach UE.

 

Jutro możliwe wahania

Z uwagi na doniesienia o zamachu terrorystycznym w Turcji jutro nastroje na rynkach mogą być nieco ostrożniejsze. Ryzyko polityczne stanowi obecnie poważny czynnik wpływający na decyzje inwestorów. Cały czas trwają negocjacje z Brytyjczykami. David Cameron zapowiada, że wyjście ze struktur UE nastąpi dopiero pod przewodnictwem nowego premiera. Szkoci rozważają możliwość zablokowania Brexitu, bądź opuszczenia Wielkiej Brytanii, a mimo to kurs funta jest dziś nieco wyższy. Tymczasem na szczycie unijnym przywódcy przygotowali ultimmatum. Dostęp do wspólnego rynku w zamian za swobodę przemieszczania się i podejmowania pracy. Czekamy na odpowiedź Brytyjczyków. Niepokój budzi kwestia finansowa, jak UE poradzi sobie z dopięciem budżetu bez składki Brytyjczyków.

 

Dziś złoty w lepszej kondycji

Złoty skorzystał na poprawie nastrojów. Rynek odrabia straty. Dolar spadł nieco pożniej 4 PLN, umocnił się funt. Największe zdziwienie budzi jednak spadający kurs franka szwajcarskiego. Euro bez większych zmian, natomiast jak już wspomnieliśmy, w ciągu doby kurs franka spadł o 7 groszy do poziomu 4,08 zł. Dziś poznaliśmy dane makro z USA, o dochodach i wydatkach, kredytach hipotecznych oraz zapasach paliw.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc