Rynek czeka na ruch ze strony FED

2015-07-20

Porozumienie z Grecją oddaliło prawdopodobieństwo Grexitu, zatem inwestorzy skierowali swoją uwagę na Stany Zjednoczone. Karty rozdaje FED. Inwestorzy śledzą spekulacje o podwyżce stóp procentowych w USA, co ogranicza popyt na waluty rynków wschodzących, stawiając złotego w trudniejszym położeniu.

 

Popyt na waluty EM ograniczony

Co prawda uniknęliśmy Grexitu, co pozwoliło walutom EM na odrobienie strat, ale kolejny negatywny impuls stanowią doniesienia o możliwości podwyżek stóp w USA, zatem potencjał złotego nie jest należycie wykorzystany. Nie odnotowano znaczących zmian w kwotowaniach naszej waluty.

 

Kwotowania złotego bez większych zmian

Spadła rentowność obligacji długoterminowych, a wycena złotego utrzymuje się na stabilnym poziomie, bez większych zmian. Złoty odrobił 12 groszy do euro, kurs wspólnej waluty wynosi obecnie 4,1072 PLN, kurs franka 3,9351 PLN. Kurs dolara osiągnął poziom 3,7914 PLN, a kurs funta 5,9128 PLN.

 

Złoty zyskał do euro

Wycena złotego nie zmienia się w istotny sposób, optymizm po niknięciu Grexitu wyhamowały spekulacje dotyczące działań FED. Złoty zdołał odrobić 12 groszy do euro, a na parach z dolarem i frankiem miała miejsce lekka korekta. Nie udało się jednak w znaczący sposób obniżyć kursów tych walut.

 

Dane makro z Polski

Krajowe dane gospodarcze mają zmienny wydźwięk. Z jednej strony dane o bezrobociu okazały się gorsze niż przewidywania, ale odczyty o produkcji przemysłowej są dobre. Rynek skupia się jednak przede wszystkim na impulsach globalnych, takich jak polityka FED.

 

Autor:

Zespół kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych