Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Rynek czeka na doniesienia z Ukrainy

2015-02-12

Dzisiejszy poranek na rynku walutowym minął spokojnie. Niepokojące doniesienia ze wschodu dla złotego będą mieć duże znaczenia, więc rynek oczekuje na wynik spotkania w Mińsku. Dynamika przeceny złotego spadła, wzrosła rentowność naszych obligacji długoterminowych.

 

Dzisiejsza wycena złotego

W oczekiwaniu na doniesienia z Mińska ranek upływa spokojnie. Kursy walut kształtują się następująco: 3,7112 PLN za dolara amerykańskiego, 4,2030 PLN wobec euro. Kurs franka szwajcarskiego nieznacznie przekroczył poziom 4 PLN i wynosił rano 4,001 PLN.

 

Kontynuacja przeceny złotego

Wczorajsze popołudnie upłynęło dla naszej waluty na dalszych przecenach, ale już podczas sesji w USA, dynamika tych przecen wyraźnie osłabła. Wzrosty na parach powiązanych ze złotym wyhamowały, ponieważ na szerszym rynku doszło do podbicia eurodolara. Spekulanci sugerowali się posiedzeniem ministrów finansów Strefy Euro, ale dziś dla złotego najważniejsze będą doniesienia z Ukrainy.

 

Ukraina języczkiem uwagi inwestorów

Doniesienia prasowe mówią o przedłużeniu rozmów w sprawie sytuacji na wschodzie Ukrainy. Jeśli dojdzie do opracowania kompromisu i załagodzenia sytuacji, waluty CEE zyskają. Spokojniejsze nastroje wpłyną na wzmocnieni złotego. Zachód Europy chce wznowić kontakty z Rosją, będzie więc wspierać rozwiązania konfliktu nawet kosztem Ukrainy.

 

Korekta na parach wyhamowana

Pary powiązane ze złotym na parach wyhamowały. Korekta jest już wyraźna. Odbicie na eurodolarze wspomogło złotego, co cieszy zwłaszcza frankowiczów. Kurs franka ponownie osiągnął pułap lekko powyżej 4 PLN, a to jest już niepokojące. Czekamy na przebieg spotkania w/s  konfliktu na wschodzie. Sytuacja na Ukrainie zaważy na dzisiejszym handlu i pozycji naszej waluty.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc