Rynek czeka na dane z Chin i posiedzenie FED

2015-09-09

Poranek przyniósł niekorzystne dla złotego zmiany. Na franku i dolarze korekta wczorajszego umocnienia naszej waluty. Zmiana kursu nie jest jednak duża. Złoty  nadal konsoliduje na większości zestawień na parach. Inwestorzy skupieni są na doniesieniach z Chin i USA. Prawdopodobieństwo wzrostu stóp w Stanach jest co prawda niewielkie, ale wciąż budzi emocje i skłania do bardziej przemyślanych decyzji.

 

Poranne kursy walut

Złoty lekko stracił w porównaniu do wczorajszych zestawień, ale spadki są tylko korektą. Dziś rano zanotowaliśmy poziom: 4,2226 PLN za euro, 3,7844 PLN za dolara amerykańskiego, 3,8566 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,8162 PLN za funta szterlinga.

 

Skomplikowana sytuacja w przypadku bodźców z Azji

Sytuacja jest dosyć złożona, jeśli chodzi o interpretację bodźców z Chin i Azji. Waluty naszego regionu (CEE) na impulsy azjatyckie reagowały dotychczas w ograniczonym zakresie. Na złotym konsolidacja. Należy jednak pamiętać, że chiński bank centralny będzie próbował wpływać na kondycję tamtejszej waluty, co może doprowadzić do wahania nastrojów, a to z kolei zazwyczaj przekłada się na większą awersję do ryzyka i spadek zainteresowani walutami EM.

 

Zbliża się posiedzenie FED

Wielkimi krokami zbliża się posiedzenie FED. Prawdopodobieństwo zmiany stóp w USA już w tym miesiącu wynosi obecnie jedynie 20%, ale wciąż budzi zainteresowanie inwestorów. W kraju trwa dyskusja na temat dostosowania polityki monetarnej do sytuacji gospodarczej, a prognozy są niepokojące.

 

Brak impulsów makro, zmagania na parach

Dziś brak jest znaczących impulsów, ale jutro istotna aukcja długu, tymczasem z biegiem dnia widoczne są zmagania na parach powiązanych ze złotym. Frank szwajcarski po wczorajszym osiągnięciu okolic wsparcia przy 3,8280 zł, dziś był kwotowany znacznie wyżej, nawet na 3,8694 zł. Złoty umocnił się natomiast do euro. Kurs euro oscyluje wokół  4,20 zł, w szczytowym momencie osiągając 4,22 zł. Dolar i funt pozostają na poziomie zbliżonym do porannych odczytów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych