Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

RPP bez zaskoczeń, złoty mocny

2016-06-08

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej nie zaskoczyła, może dlatego właśnie przeszła bez echa. Stopy procentowe w Polsce pozostają bez zmian. Deflacja nie przekonuje członków Rady do zmian w dotychczasowej polityce pieniężnej. Złoty jest dziś mocniejszy. Kondycja naszej waluty wyraźnie poprawiła się.

 

Złoty nie reaguje na decyzję RPP

Złoty obojętnie przyjął decyzję RPP. Zaskoczenia nie było. Rada postanowiła ignorować deflację i pozostawić stopy na niezmienionym poziomie. Analitycy twierdzą również, że ostatnie kłopoty naszej gospodarki były przejściowe, a dynamika PKB w kolejnych kwartałach będzie rosnąć. Kolejny projekt ustawy frankowej także nie zachwiał rynkiem. W powyższej sytuacji Rada zdecydowała o kontynuacji dotychczasowego kierunku polityki.

 

Dobre warunki dla złotego

Wsparcie dla złotego stanowią czynniki zewnętrzne. Mamy tu na myśli głównie sygnały płynące z amerykańskiej gospodarki. Uczestnicy rynku reagują na ostatnie słabe dane z amerykańskiego rynku pracy. Kapitał nie znosi stagnacji, zatem zainteresowanie inwestorów wzbudziły waluty naszego regionu, w tym złoty. Prawdopodobnie dobra passa złotego utrzyma się do końca tygodnia. Dzisiejszy kurs euro to 4,33 zł a kurs dolara 3,91 zł. Tak dobrych wyników na parach złoty nie miał już od kilku tygodni.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc