Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Rośnie kurs funta

2016-08-31

Z Wielkiej Brytanii napłynęły dane makro. Tym razem są one w większości lepsze od oczekiwań, co w połączeniu z lepszymi nastrojami poprawia notowania funta szterlinga. Brytyjska waluta od rana zyskuje na wartości. Złoty stabilny. Rynek czeka również na odczyty z USA.

 

Lepsze dane makro

Z Wielkiej Brytanii napłynęły dziś lepsze dane makro. Odczyty nastrojów konsumentów za sierpień okazał się znacznie lepszy niż jeszcze miesiąc temu. Subindeks ogólnej sytuacji gospodarczej wyniósł minus 22 pkt. a miesiąc temu było to aż minus 33 pkt. Lepiej wypadły też subindeksy odnoszące się do zakupów i oszczędzania. Analitycy twierdzą, że mogą to być pierwsze pozytywne efekty działań Banku Anglii mające przeciwdziałać załamaniu popytu konsumenckiego. Pozytywnym akcentem są także dane dotyczące sprzedaży domów. Przyśpieszenie wzrostu cen nieruchomości jest wyraźne, ale wynikać może ze spadającą podażą domów, więc ten wskaźnik pozostanie niejednoznaczny.

 

Złoty stabilny

Co prawda funt na parze ze złotym osiągnął dziś poziom 5,15 zł i jest to wynik o 25 gr. lepszy dla funta niż wynosiły minima sprzed dwóch tygodni, ale wynika to bardziej z umocnienia funta na szerokim rynku, niż ze słabości złotego. O naszej walucie można powiedzieć, że pozostaje stabilna. Pozostałe kursy walut kształtują się następująco: dolar 3,92 zł, frank szwajcarski 3,99 zł, a euro 4,36 zł. Także na parze EUR/GBP nastąpiła poprawa kondycji funta. Inwestorzy zdecydowali o znacznej redukcji pozycji nastawionych na osłabienie funta. Wydarzeniem dnia będą dziś popołudniowe dane makro z USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc