Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Ponownie rośnie cena franka

2016-01-14

Złoty nadal stabilny, wczoraj po południu doszło nawet  do próby umocnienia naszej waluty. Lekko spadła też rentowność długu. Złoty umocnił się w relacji do franka, co było dobrą wiadomością dla frankowczów, oraz do euro. Złotemu pomogły publikacje makro. Niestety na szerokim rynku ponownie wrócił układ risk-off i wczorajsze spadki kursu franka zostały przez szwajcarską walutę odrobione.

 

Tani frank jest już wspomnieniem

Od rana obserwujemy wzrost kursu franka. Wróćmy jednak na moment do dnia wczorajszego i przeanalizujmy co przyczyniło się do wczorajszego umocnienia naszej frankwaluty. Złoty zyskał oczywiście po publikacji danych o nadwyżce w bilansie płatniczym, podczas gdy zakładano znaczny deficyt, ale to nie czynniki wewnętrzne pomogły złotemu na parze z frankiem. Głównym powodem było podbicie kwotowań na parze EUR/CHF w związku z komentarzami Banku Szwajcarii. Jeszcze dziś rano analitycy zakładali test poziomu wsparcia przy 3,9554 PLN, tymczasem dzień kończymy z ponownie wysokim frankiem.

 

Kursy ponownie wzrosły

Radość frankowiczów nie trwała długo. Po wczorajszych spadkach wartości franka, dziś kurs ponownie rośnie. Średnie kursy walut dziś rano wynosiły: 4,3544 zł za euro, 4,007 zł za dolara amerykańskiego, 3,9723 zł za franka szwajcarskiego i 5,7662 zł za funta szterlinga. Niestety z biegiem dnia kursy szybko rosły, co widoczne jest zwłaszcza w przypadku ranka. Po godzinie 16.00 w sprzedaży franka wyceniano powyżej 4 PLN, kurs wynosił dokładnie 4,0317 zł. Powyżej 4 PLN utrzymuje się oczywiście kurs euro, ale też dolara.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc