Raport poranny, waluty światowe

2015-09-29

Spore wzrosty mniej więcej od wczorajszego południa oglądaliśmy na rynku EUR/USD i jak widać na poniższym wykresie kurs tej pary zatrzymał się w okolicach maksimów z 24 września.

 

 

Na obecnym etapie odbicie oglądane od 23 września wygląda na ruch korekcyjny, który znosiłby silną falę wyprzedaży trwającą od 18 do 23 września. Przy takich założeniach maksymalny zasięg obecnych wzrostów to okolice 1,1325, gdzie znajduje się 61 % zniesienie ostatniej fali w dół. Należy jednak podkreślić, że jest to maksymalny zasięg, a obecne wzrosty, przy założeniu, że są ruchem korekcyjnym mogły już teoretycznie się zakończyć na obecnych poziomach cenowych. Co byłoby sygnałem takiego scenariusza ? Moim zdaniem zejście poniżej 1,1220, gdzie znajdują się ważne, prezentowane na powyższym wykresie wsparcia. Jeśli ww. poziom zostałby pokonany, to z technicznego punktu widzenia, droga w kierunku 1,1125 powinna zostać otwarta. Wyraźne uspokojenie nastrojów oglądamy z kolei na rynku GBP/USD.

 

Być może więc rynek ten rozpocznie wreszcie jakieś korekcyjne odbicie, co od pewnego czasu sugerują już np. pozytywne dywergencje budujące się na krótkoterminowych wskaźnikach impetu. Dla mnie sygnałem rozpoczęcia takiego odbicia byłoby pokonanie okolic 1,5205, gdzie znajdują się najbliższe, lokalne opory. W takim przypadku odreagowanie np. do strefy 1,530-1,5335 byłoby możliwe. Spora wahliwość utrzymuje się w ostatnim czasie na rynku USD/JPY, a to oznacza, że trend boczny jest w dalszym ciągu na tej parze rozbudowywany.

 

Obecnie trwa dość dynamiczne odbicie od wsparcia znajdującego się na 119,30, choć póki co jest jeszcze za wcześnie aby stwierdzić czy rozpoczęła się kolejna, wzrostowa "noga" konsolidacji. Moim zdaniem ze względu na brak jednoznacznych sygnałów kierunku dalszego trendu tej pary przynajmniej w krótkim horyzoncie czasowym, wydaje się, że rozsądnym może być wykonanie pewnego kroku w tył i odczekanie na więcej informacji.

 

 

 

Autor:

Tomasz Marek EFIX Dom Maklerski S.A

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych