Raport popołudniowy - waluty świat

2015-09-29

Ostatnie godziny na rynku walutowym przyniosły przebicie ważnych ograniczeń na wykresie USDCAD. Na pozostałych parach nie doszło do żadnych kluczowych rozstrzygnięć.

 

 

EURUSD

Kurs EURUSD nadal porusza się w ramach lokalnego trendu horyzontalnego. W tej chwili notowania znajdują się mniej więcej w połowie dystansu pomiędzy kluczowymi oporami a wsparciami. Te pierwsze znajdują się na 1,1340, gdzie aktualnie przebiega lokalna linia trendu. Od strony południowej kurs ogranicza strefa rozciągająca się pomiędzy 1,1085 a 1,1130. Jej geneza została przedstawiona na wykresie powyżej. Moim zdaniem wciąż wariant prospadkowy w szerszym horyzoncie pozostaje wariantem preferowanym, a przebicie nakreślonych powyżej barier otworzyłoby drogę do przeceny wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara co najmniej w okolice 1,0940, gdzie znajduje się 61% zniesienie sekwencji wzrostowej zainicjowanej na tym rynku w połowie marca.

 

 

GBPUSD

Wciąż blisko kluczowych wsparć konsoliduje się kurs popularnego kabla. Notowania GBPUSD testują strefę rozciągającą się pomiędzy 1,5085 a 1,5160. Jej geneza została przedstawiona na wykresie powyżej oraz w moich poprzednich komentarzach. W krótkim terminie po wyraźnej i dynamicznej przecenie można oczekiwać wykształcenia wzrostowej korekty, której maksymalny zasięg nie powinien przekroczyć okolic 1,5330, gdzie znajduje się 38% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej 18. września. W szerszym horyzoncie preferowanym przeze mnie wariantem pozostaje wariant prospadkowy, a przebicie nakreślonych wcześniej wsparć powinno otworzyć drogę do przeceny funta szterlinga względem amerykańskiego dolara w rejon minimów z połowy kwietnia, tj. 1,4565.

 

 

USDCAD

Na wykresie USDCAD doszło do przebicia kluczowych oporów rozciągających się pomiędzy 1,3240 a 1,3350. Tym samym popyt stoi przed szansą wyraźnego podniesienia kursu analizowanej pary w najbliższych dniach. Docelowe zasięgi dla takiego scenariusza zlokalizowane są w rejonie 1,3660. Na tym pułapie wypada równość fal (1 i 5) w ramach sekwencji wzrostowej zainicjowanej na tym rynku w połowie maja bieżącego roku. Poziom ten wydaje się również idealnym miejscem do zakończenia impulsu wzrostowego, a co z tym idzie – do wykształcenia większej średnioterminowej korekty na analizowanej parze.

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych