Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Przelewy zagraniczne do UK

Coraz częściej korzystamy z zakupów online niekoniecznie w Polsce, przesyłamy pieniądze rodzinie w Wielkiej Brytanii, czy potrzebujemy uregulować rachunek w Anglii. Jak to zrobić z Polski? Z Kantor.pl możesz wysłać pieniądze do całej Wielkiej Brytanii, tak do Anglii, Szkocji, Walii czy Irlandii Północnej szybko, sprawnie i bez horrendalnych opłat bankowych. Serwis internetowy kantor.pl zapewnia 24 godzinną obsługę przez internet. Opłata za przelew zagraniczny w funtach naliczana jest w kwocie od 5 zł bez względu na przelewaną sumę. 


 

Błyskawiczne przelewy międzynarodowe

szybkie przelewy walutowe do AngliiDzięki współpracy z największymi bankami w Wielkiej Brytanii takimi jak Barclays, Clydesdale Bank, HSBC, Halifax Bank of Scotland, LLoyds TSB, Natwest, Royal Bank of Scotland (RBS) oraz Santander i Building Society, kantor.pl zapewnia szybkie księgowanie środków na koncie. Standardem na rynku bankowym jest trzy dni, tymczasem w kantor.pl w trybie zwykłym środki księgowane są w ciągu 2 dni jeśli przelew w funtach dokonany jest do godziny 13:30. Po godzinie 13:30  przelew wówczas dostarczony jest o dzień dłużej. W serwisie kantor.pl można również zlecić przelew ekspresowy, który zostanie dostarczony w ciągu 1 doby jeśli zostanie dokonany do 13:30. Tryb ekspresowy jest płatny 85 PLN. Jeśli przelew ekspresowy zostanie zrealizowany po 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h.  


 

Przelewy walutowe do Anglii szybko i tanio

Przelewy krajowe realizowane są w cyklu 24 godzinnym, zaś walutowe przelewy zagraniczne do Niemiec wymagają nieco więcej czasu, co jednak można przyspieszyć. Nie tylko czas jest odmienny w przypadku przelewów zagranicznych, bo również znaczne różnice występują w opłatach. By uprościć system przesyłania przelewów, przwódcy Unii Europejskiej stworzyli system SEPA.
 


Co to jest SEPA i dlaczego to się tak bardzo opłaca?

atuty SEPA

Single Euro Payment Area (SEPA) to nic innego jak Strefa Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro. Państwa należące do SEPA ujednolicając zasady dokonywania przelewów sprawiły, że wszystkie przelewy w euro obowiązują dokładnie te same terminy i opłaty. Założeniem ujednolicenia było uproszczenie sposobu przeprowadzenia transakcji jak również obniżenie kosztów. Nie wszystkie, jednak banki przystąpiły do SEPA przyjmując płatności w euro. Co ważne, system SEPA to nie tylko Wielka Brytania i terytorium Unii Europejskiej. Do SEPA należy 28 krajów UE a także Lichtenstein, Monako, Islandia, Norwegia, Szwajcaria oraz San Marino. Jakie są atuty SEPA? Wewnątrz strefy euro przelewy realizowane są w ciągu jednego dnia roboczego, zaś opłata za wykonanie przelewu jest jawna i znana w chwili jego wysyłania. Dodatkowo opłaty transakcyjne są stosunkowo niskie w porównaniu z przelewami poza systemem SEPA. Bardzo istotną zaletą SEPA jest fakt, iż brytyjskie banki pośredniczące nie mogą potrącać należności z kwoty przelewu jak bywa to w innych transakcjach SWIFT

 

 

By wysłać przelew niezbędny jest IBAN

Dla przyspieszenia księgowania transakcji numery rachunków bankowych wymagany jest kod IBAN. Pierwsze dwie litery kodu IBAN to kod krajowy. W Polsce jest to PL, czyli dwuliterowy kod poprzedzający numer rachunku, oznacza on kod kraju posiadacza konta. W przypadku kont z Wielkiej Brytanii, numer IBAN jest całkiem inny i znacząco się różni różni od polskiego.

Przykładowo brytyjski IBAN dla rachunku bankowego w Anglii składa sie z 22 znaków. Dla konta bankowego banku NATIONAL WESTMINSTER BANK PLC (NWBK) IBAN wyglada w taki sposób: GB29 NWBK 6016 2331 9968 19. Przykładowo brytyjski IBAN dla rachunku bankowym w Lloyds wygląda tak: GB04 LOYD 3095 3202 7405 07. Przykładowy IBAN dla rachunku w Barclays Bank London wygląda podobnie: GB04 BARC 2041 4150 9949 44. Przykładowe konto bankowe w banku BARCLAYS BANK PLC wygląda tak: GB46 BARC 2049 8170 4829 00. Format brytyjskiego IBAN jest następujący: GBkk BBBB SSSS SSCC CCCC CC. GB = kod kraju, B = identyfikator banku (4 cyfr), S = kod oddziału, C = numer konta (ostatnie 8 cyfr). Kody innych europejskich krajów IBAN UE znajdziemy pod powyższym linkiem. 


 

Niezbędny dla przelewów kod BIC

Żeby wykonać przelew na rachunek bankowy za granicą niezbędny jest kod BIC odbiorcy. Składa się on z 8 cyfr/liter bądź 11 (z oznaczeniem oddziału banku). Przykładowo BIC mBanku to BREXPLPW. Kod BIC (czasami określany jako kod Swift) znaleźć można na stronie internetowej banku jak i w tabelach kodów np. na stronie kantoru internetowego. Realizując przelew SEPA kod BIC musi zawierać 8 cyfr. Wynika to z faktu iż nie oddziały banku przynależą do SEPA a ich centrale. Jeśli Twój rachunek posiada 11 cyfrowy kod BIC to podając 8 cyfrowy także środki dojdą na Twój rachunek, gdyż centrala banku przekaże wartość przelewu do oddziału a następnie na Twój rachunek. 


 

 

Czas realizacji przelewów walutowych z Polski do Wielkiej Brytanii

Waluta
Tryb normalny (1) Tryb expresowy (2)
   GBP (funt brytyjski) 48h 24h
   EUR (euro) 24h 24h
   USD (dolar amerykański) 48h 24h
   CHF (frank szwajcarski) 48h 24h
   PLN (polski złoty) 48h 24h

1) Przelew dokonany po godzinie 13:30 zostanie dostarczony w dniu następnym
2) Tryb ekspresowy płatny 85zł gwarantuje dostarczenie przelewu w 24h. Jeśli przelew zostanie zrealizowany po godzinie 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h. 

 

 

Brak limitów kwotowych

Przelewy międzynarodowe w kantor.pl nie są ograniczone limitem kwotowym. Możesz wysłać dowolną kwotę na konto w Wielkiej Brytanii płacąc za przelew zawsze tyle samo. Dzięki działalności kantoru internetowego wysyłając pieniądze do Wielkiej Brytanii możemy zaoszczędzić dodatkowo na kursie funta, bowiem przed wykonaniem przelewu środki są przeliczane na funty z uwzględnieniem korzystnego kursu kantor.pl. Tym samym im większą kwotę wysyłamy, tym możemy liczyć na lepszy kurs waluty i większe oszczędności.

 

Rodzaje transakcji

W kantor.pl dostępnych jest kilka rodzajów transakcji, które usprawniają realizację przelewów międzynarodowych. Podstawowym modelem transakcji jest Tu i teraz, czyli przelew realizowany po aktualnym kursie odświeżanym na bieżąco. Uzupełnieniem transakcji Tu i teraz jest model Tu i teraz 24 umożliwiający wymianę środków i nadanie przelewu po godzinach pracy kantoru w dni wolne i święta.

Dodatkową opcją w kantor.pl są transakcje odroczone. Transakcja Twój kurs pozwala zrealizować zlecenie przelewu w chwili, gdy waluta osiągnie dany kurs, dzięki czemu nie musisz śledzić non stop zmian na rynku walut. Drugim rodzajem transakcji odroczonej jest Twój termin. W tym modelu nie musisz pamiętać o terminie nadania przelewu, gdyż zrealizuje się on samoczynnie, jeśli uprzednio ustalisz datę, kiedy wymiana i przelew mają być dokonane.

 


 

Przelewy walutowe do USA | Przelewy walutowe do Francji | Polecenie wypłaty do Niemiec | Międzynarodowe przelewy walutowe na Ukrainę | Przelewy walutowe do Europy

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc