Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Przelewy walutowe do Niemiec

Jeśli szukasz możliwości wysłania przelewu zagranicznego do Niemiec to oferta kantor.pl winna Cię zainteresować. Serwis zapewnia wygodny sposób wymiany waluty jak również przelewów na konta w Niemczech.

 

By wysłać przelew zagraniczny do Niemiec nie musisz wychodzić z domu, co więcej jeśli konto odbiorcy należy do banku, z którym kantor.pl współpracuje środki mogą zostać zaksięgowane już na następny dzień roboczy. Kantor.pl to wygodny sposób przelewania pieniędzy w dowolnej kwocie na dowolny rachunek w Niemczech. Kantor.pl współpracuje ze wszystkimi niemieckimi bankami takimi jak Deutsche Bank, Commerzbank, Bayerische Landesbank, Landesbank Berlin, IKB Deutsche Industriebank, Aareal Bank i DVB Bank.  

 

Przelewy walutowe do Niemiec szybko i tanio

Przelewy krajowe realizowane są w cyklu 24 godzinnym, zaś przelewy zagraniczne do Niemiec wymagają nieco więcej czasu, co jednak można przyspieszyć. Nie tylko czas jest odmienny w przypadku przelewów zagranicznych, bo również znaczne różnice występują w opłatach. By uprościć system przesyłania przelewów w euro stworzony został system SEPA.

 

Expresowy przelew walutowy za granicę

Korzystając z serwisu kantor.pl, można wykonać ekspresowy przelew międzynarodowy do Niemiec za 3 złote. Taki przelew dojdzie do odbiorcy w Niemczech następnego dnia, jeśli przelew jest wykonany do 13:30. W przypadku euro, międzynarodowe przelewy expresowe kosztują tylko 3 PLN i nie wymagają dodatkowej opłaty, ponieważ przelew jest wykonany w trybie SEPA.


W przypadku walut GBP, USD i CHF, expresowy przelew walutowy wysyłany do Niemiec także trwa 1 dzień (jeśli został wykonany do 13:30). Dla tych walut, usługa jest płatna 85 PLN. Jeśli przelew walutowy zostaje wysłany po 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h.

Walutowe przelewy międzynarodowe wykonane w trybie zwykłym dla walut funt, dolar i frank trwają od 2 - 3 dni. Takie przelewy są wykonane z najniższymi na rynku kosztami przelewów międzynarodowych (5 złotych za przelew niezależnie od kwoty) do wszystkich banków świata. Przelewy walutowe przesyłane z Niemiec do serwisu kantor.pl są bezpłatne.

 


Co to jest SEPA i dlaczego to się tak bardzo opłaca?

atuty SEPA

Single Euro Payment Area (SEPA) to nic innego jak Strefa Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro. Państwa należące do SEPA ujednolicając zasady dokonywania przelewów sprawiły, że przelewy w euro obowiązują dokładnie te same terminy i opłaty. Założeniem ujednolicenia było uproszczenie sposobu przeprowadzenia transakcji jak również obniżenie kosztów. Nie wszystkie, jednak banki przystąpiły do SEPA przyjmując płatności w euro. Co ważne, system SEPA to nie tylko Niemcy i terytorium Unii Europejskiej. Do SEPA należy 28 krajów UE a także Lichtenstein, Monako, Islandia, Norwegia, Szwajcaria oraz San Marino. Jakie są atuty SEPA? Wewnątrz strefy euro przelewy realizowane są w ciągu jednego dnia roboczego, zaś opłata za wykonanie przelewu jest jawna i znana w chwili jego wysyłania. Dodatkowo opłaty transakcyjne są stosunkowo niskie w porównaniu z przelewami poza systemem SEPA. Bardzo istotną zaletą SEPA jest fakt, iż banki pośredniczące nie mogą potrącać należności z kwoty przelewu jak bywa to w innych transakcjach SWIFT

 

 

By wysłać przelew niezbędny jest IBAN

Dla przyspieszenia księgowania transakcji numery rachunków bankowych wymagany jest kod IBAN. Pierwsze dwie litery kodu IBAN to kod krajowy. W Polsce jest to PL, czyli dwuliterowy kod poprzedzający numer rachunku, oznacza on kod kraju posiadacza konta. W przypadku kont z Niemiec, numer IBAN jest całkiem inny i znacząco się różni różni od polskiego.

Przykładowo niemiecki IBAN dla rachunku bankowym w Niemczech składa sie z 22 znaków i wyglada tak: DE89 3704 0044 0533 0230 00. Format niemieckiego IBAN jest następujący: DEkk BBBB BBBB CCCC CCCC CC. B = identyfikator banku (8 cyfr), C = numer konta (ostatnie 10 cyfr). Kody innych europejskich krajów IBAN UE znajdziemy pod powyższym linkiem. 

 

Niezbędny kod BIC

Żeby wykonać przelew na zagraniczny rachunek bankowy niezbędny jest kod BIC odbiorcy. Składa się on z 8 cyfr/liter bądź 11 (z oznaczeniem oddziału banku). Przykładowo BIC mBanku to BREXPLPW. Kod BIC znaleźć można na stronie internetowej banku jak i w tabelach kodów np. na stronie kantor.pl: kody BIC / swift. Realizując przelew SEPA kod BIC musi zawierać 8 cyfr. Wynika to z faktu iż nie oddziały banku przynależą do SEPA a ich centrale. Jeśli Twój rachunek posiada 11 cyfrowy kod BIC to podając 8 cyfrowy także środki dojdą na Twój rachunek, gdyż centrala banku przekaże wartość przelewu do oddziału a następnie na Twój rachunek.  

Czas realizacji międzynarodowych przelewów walutowych z Polski do Niemiec

Waluta
Tryb normalny (1) Tryb expresowy (2)
   EUR (euro) 24h 24h
   USD (dolar amerykański) 48h 24h
   GBP (funt brytyjski) 48h 24h
   CHF (frank szwajcarski) 48h 24h
   PLN (polski złoty) 48h 24h

1) Przelew dokonany po godzinie 13:30 zostanie dostarczony w dniu następnym
2) Tryb ekspresowy płatny 85zł gwarantuje dostarczenie przelewu w 24h. Jeśli przelew zostanie zrealizowany po godzinie 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h. 

 

 

Ile kosztuje i trwa realizacja transakcji?

przelewy walutowe do NiemiecWybierając kantor.pl nie ponosisz kosztów pośrednictwa, prowizji, a opłata za przelew w euro to tylko 3 złotych bez względu na przelewaną sumę. Serwis działa sprawnie i szybko gwarantując bezpieczeństwo obrotu środków pieniężnych. Współpracując w zasadzie wszystkimi bankami na całym świecie kantor.pl umożliwia realizację szybkich przelewów euro z konta na konto. Gotówkę możesz otrzymać na niemieckim rachunku w ciągu doby (przelew musi zostać wysłany do 13:30). 

Zlecając przelew międzynarodowy jednocześnie dokonujesz wymiany waluty po atrakcyjnym kursie w kantorze internetowym. Sprawdż kursy bankowe twojego banku aby przekonać się ile można na wymianie walut w kantor.pl skorzystać. Korzystając z dostępnych rodzajów transakcji w kantorze dodatkowo możesz zyskać na kursie. Służy temu transakcja odroczona Twój kurs. Ustalając określony kwotowo kurs środki na koncie zostaną wymienione i przelane wówczas, gdy euro osiągnie wskazany kurs. Jeśli nie musisz przelewać środków tu i teraz możesz wybrać transakcję odroczoną Twój termin wskazując datę realizacji przelewu, w której to środki zostaną przeliczone po kursie w danym dniu.

 

Zero ograniczeń

Atutem oferty przelewów międzynarodowych w kantor.pl jest brak limitów kwot jakie możesz przelać, niskie koszty obsługi transakcji na poziomie 3 zł do banków niemieckich (w przypadku waluty euro). Z opcji przelewu skorzystać możesz zawsze i wszędzie, niezależnie od pory dnia i nocy, również po godzinach pracy kantoru, jak i będąc w kraju, za granicą, wystarczy dostęp do sieci.

 

 

Przelewy walutowe do USA | Przelewy walutowe do Francji | Przelewy walutowe do Anglii | Przelewy walutowe na Ukrainę | Przelewy walutowe do Europy

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc