Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Przelewy zagraniczne do Francji

 

Przelew zagraniczny nie musi dużo kosztować, jeśli zdecydujemy się na realizację transakcji przy pomocy kantor.pl. Serwis obsługuje wszystkie banki francuskie pobierając stałą opłatę 3 zł za realizację przelewu (w przypadku waluty euro), niezależnie od kwoty wysyłanych środków. Kantor.pl współpracuje ze wszystkimi francuskimi bankami np. z BNP Paribas, Credit Agricole i Societe Generale. 


 

Jak długo trwa realizacja przelewu?

Ile trwa przelew zagraniczny do FrancjiPrzelewy zagraniczne do Francji jak również do Luksemburgu realizowane są w ciągu 1 doby w przypadku waluty Euro (jeśli przelew zostanie zrealizowany do godziny 13:30), oraz 2 dni roboczych dla przelewów walutowych wysyłanych w innych walutach (GBP, CHF, USD), pod warunkiem wykonania przelewu do 13:30. Samego zlecenia przelewu można dokonać przez internet w telefonie, komputerze, laptopie, również po godzinach pracy kantoru, w weekend itd., zostanie on zrealizowany w pierwszy dzień roboczy od dokonania zlecenia. Mimo, iż środki przed wykonaniem przelewu podlegają wymianie w kantor.pl na euro to operacja ta nie jest skomplikowana, a pozwala nie rzadko zaoszczędzić na różnicy kursowej, jaka jest zauważalna w tradycyjnych bankach. Sprawdż aktualne kursy bankowe twojego banku i zobacz ile można zaoszczędzić korzystając z kantor.pl. 

 

 

Ekspresowy przelew walutowy za granicę

Korzystając z serwisu kantor.pl, można wykonać expresowy przelew międzynarodowy do Francji za 3 złote. Taki przelew dojdzie do odbiorcy we Francji następnego dnia, jeśli przelew jest wykonany do 13:30. W przypadku euro, międzynarodowe przelewy expresowe kosztują tylko 3 PLN i nie wymagają dodatkowej opłaty, ponieważ przelew jest wykonany w trybie SEPA.

W przypadku walut USD, GBP i CHF, expresowy przelew walutowy wysyłany do Francji także trwa 1 dzień (jeśli został wykonany do 13:30). Dla tych walut, usługa jest płatna 85 PLN. Jeśli przelew walutowy zostaje wysłany po 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h.

Przelewy międzynarodowe wykonane w trybie zwykłym dla walut USD, GBP i CHF trwają od 2 - 3 dni. Takie przelewy są wykonane z najniższymi na rynku kosztami przelewów międzynarodowych (5 złotych za przelew niezależnie od kwoty) do wszystkich banków świata. Zagraniczne przelewy walutowe przesyłane z Francji do serwisu kantor.pl są bezpłatne.

 


Przelewy zagraniczne do Francji tanio i szybko

Przelewy krajowe realizowane są w cyklu 24 godzinnym, zaś przelewy zagraniczne wymagają nieco więcej czasu, co jednak można przyspieszyć. Nie tylko czas jest odmienny w przypadku przelewów zagranicznych, bo również znaczne różnice występują w opłatach. By uprościć system przesyłania przelewów w euro stworzony został system SEPA.
 


Co to jest SEPA i dlaczego to się tak opłaca?

atuty SEPA

'Single Euro Payment Area' (SEPA) to nic innego jak Strefa Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro. Państwa należące do SEPA ujednolicając zasady dokonywania przelewów sprawiły, że przelewy w euro obowiązują te same terminy i opłaty. Założeniem ujednolicenia było uproszczenie sposobu przeprowadzenia transakcji jak również obniżenie kosztów. Nie wszystkie, jednak banki przystąpiły do SEPA przyjmując płatności w euro. Co ważne system SEPA to nie tylko terytorium Unii Europejskiej. Do SEPA należy 28 krajów UE a także Lichtenstein, Monako, Islandia, Norwegia, Szwajcaria oraz San Marino.

Jakie są atuty SEPA? Wewnątrz strefy euro przelewy realizowane są w ciągu jednego dnia roboczego, zaś opłata za wykonanie przelewu jest jawna i znana w chwili jego wysyłania. Dodatkowo opłaty transakcyjne są stosunkowo niskie w porównaniu z przelewami poza systemem SEPA. Bardzo istotną zaletą SEPA jest fakt, iż banki pośredniczące nie mogą potrącać należności z kwoty przelewu jak bywa to w innych transakcjach SWIFT. 

 

 

By wysłać przelew niezbędny jest IBAN

Dla przyspieszenia księgowania transakcji numery rachunków bankowych wymagany jest kod IBAN. Pierwsze dwie litery kodu IBAN to bankowy kod krajowy. W Polsce jest to PL, czyli dwuliterowy kod poprzedzający numer rachunku, oznacza on kod kraju posiadacza konta. Kod krajowy jest FR w przypadku kont z Francji (a także z następujących francuskich terytorii południowych i antarktycznych: Gujana Francuska, Gwadelupa, Majotta, Martynika, Nowa Kaledonia, Polinezja Francuska, Reunion, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Saint-Pierre i Miquelon, Wallis i Futuna), numer IBAN jest całkiem inny i znacząco się różni różni od polskiego.

Przykładowo francuski IBAN dla rachunku bankowego we Francji składa sie z 27 znaków i ma następujący wygląd: FR 76 3000 4018 3000 0100 9987 292. Format francuskiego IBAN jest następujący: FR kk BBBB BGGG GGCC CCCC CCCC CKK. B = numer banku, G =  numer agencji, C = numer konta (11 cyfr), a 2 ostatnie (KK) to znaki kontrolne (wyliczone z poprzedzających 21). Kody krajowe numerów IBAN krajów UE znajdziemy pod powyższym linkiem. 


 

Niezbędny kod SWIFT

Żeby wykonać przelew na zagraniczny rachunek bankowy niezbędny jest kod SWIFT odbiorcy. Składa się on z 8 cyfr/liter bądź 11 (z oznaczeniem oddziału banku). Przykładowo SWIFT mBanku to BREXPLPW. Kod SWIFT znaleźć można na stronie internetowej banku jak i w tabelach kodów np. na stronie kantor.pl Kod SWIFT. Realizując przelew SEPA kod SWIFT musi zawierać 8 cyfr. Wynika to z faktu iż nie oddziały banku przynależą do SEPA a ich centrale. Jeśli Twój rachunek posiada 11 cyfrowy kod SWIFT to podając 8 cyfrowy także środki dojdą na Twój rachunek, gdyż centrala banku przekaże wartość przelewu do oddziału a następnie na Twój rachunek. 

 

 

 

Czas realizacji międzynarodowych przelewów walutowych z Polski do Francji

Waluta
Tryb normalny (1) Tryb expresowy (2)
   EUR (euro) 24h 24h
   USD (dolar amerykański) 48h 24h
   GBP (funt brytyjski) 48h 24h
   CHF (frank szwajcarski) 48h 24h
   PLN (polski złoty) 48h 24h

1) Przelew dokonany po godzinie 13:30 zostanie dostarczony w dniu następnym
2) Tryb ekspresowy płatny 85zł gwarantuje dostarczenie przelewu w 24h. Jeśli przelew zostanie zrealizowany po godzinie 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h. 


 

Ile to kosztuje?

Wysłanie przelewu międzynarodowego w euro to koszt zaledwie 3 złotych. Co ważne kwota ta nie zmienia się wraz z sumą przelewu. Kantor.pl nie pobiera żadnych opłat za pośrednictwo ani też nie ukrywa kosztów. Brak limitów kwotowych to kolejny z atutów kantor.pl. Niezależnie od tego ile pieniędzy chcesz przesłać do Francji za przelew zapłacisz zawsze tyle samo. Z uwagi na możliwość negocjacji cen przy ilościach hurtowych waluty warto wymieniać większe sumy zyskując zarówno na opłatach jak i na kursie.


 

Jeden serwis wiele możliwości

W jednym serwisie kantor.pl możesz zrealizować wymianę waluty oraz przelew międzynarodowy, a w dodatku możesz wybrać jedną z kilku opcji transakcji. Zasadniczą transakcją jest Tu i teraz, czyli realizacja przelewu następuje natychmiast po kursie aktualnym w danej chwili.  W przypadku zleceń w weekendy i po godzinach pracy kantoru transakcja Tu i teraz 24 realizowana jest w najszybszym możliwym kolejnego dnia roboczego. By zapewnić Klientom jeszcze wygodniejszą obsługę i kompleksową ofertę kantor.pl udostępnia również dwa rodzaje transakcji odroczonych. Twój termin pozwala wysłać przelew w określonym terminie, zaś Twój kurs to transakcja odroczona realizowana w chwili, gdy waluta osiągnie wskazany w zleceniu kurs, wówczas transakcja zostanie zrealizowana.
 Przelewy walutowe do USA | Przelewy walutowe do Niemiec | Przelewy walutowe do Anglii | Przelewy walutowe na Ukrainę | Międzynarodowe przelewy walutowe do Europy

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc