src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Przelewy walutowe na Ukrainę

2015-11-26

Przelewy walutowe na Ukrainę można wykonać na co najmniej trzy sposoby. Po pierwsze zlecając przelew zagraniczny w banku, po drugie korzystając z firm pośredniczących specjalizujących się w przekazach zagranicznych oraz korzystając z kantorów internetowych. 


Przelewy w banku wykonać można zarówno stacjonarnie jak i online, jeśli chodzi o przekazy pieniężne można je nadać w placówkach partnerskich, nie rzadko bankowych, zaś wybierając kantor online istnieje możliwość przelewu wyłącznie zdalnie.

 

Przelewy bankowe

Przelewy zagraniczne to czasem konieczność, ale również wygodny sposób przekazu środków pieniężnych na odległość. Opłaty za przelewy walutowe w bankach są stosunkowo wysokie, stąd też by zaoszczędzić na opłatach za przelewy warto rozejrzeć się za alternatywą. Wysyłając pieniądze na Ukrainę również można zminimalizować koszty korzystając chociażby z kantorów online. Co prawda kantory internetowe nie obsługują hrywien, to jednak nie ma przeszkód aby wysłać przelew na Ukrainę, do Rosji lub na Białoruś w USD. 
 

 

Czas realizacji zagranicznych przelewów walutowych z Polski na Ukrainę

Waluta
Tryb normalny (1) Tryb expresowy (2)
   USD (dolar amerykański) 48h 24h
   EUR (euro) 24h 24h
   GBP (funt brytyjski) 48h 24h
   CHF (frank szwajcarski) 48h 24h
   PLN (polski złoty) 48h 24h

1) Przelew dokonany po godzinie 13:30 zostanie dostarczony w dniu następnym
2) Tryb ekspresowy płatny 85zł gwarantuje dostarczenie przelewu w 24h. Jeśli przelew zostanie zrealizowany po godzinie 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h. 

 


Przekazy walutowe na Ukrainę dla osób bez konta bankowego w Polsce 

Western UnionNie mając konta walutowego i nie chcąc go zakładać możemy również wysłać środki pieniężne na Ukrainę za pośrednictwem Western Union, jak i MoneyGram. Minusem oferty jest czas trwania usługi bowiem w Western Union to dwa dni robocze, zaś w MoneyGram trzy dni. Wadą tychże firm są też koszty jakie pobierane są od przelewów zlecanych za granicę. Zaczynają się one od 10zł po 420zł przy sumie przelewu wartości 10 000 PLN. Najtańsze i najszybsze przelewy walutowe na Ukrainę poprzez kantory internetowe 

Kantory internetowe to wygodna forma przelewu jak i najtańsza oferta na rynku. Mimo iż każdy kantor online ma swoje stawki opłat za przelewy walutowe to i tak są one najkorzystniejsze na tle oferty banków i firm szybkie i tanie przelewy walutowerealizujących przekazy pieniężne. Kantor.pl jest najtańszym z kantorów online, który pobiera opłatę w kwocie 3 zł niezależnie od sumy przelewu. Dodatkowym plusem oferty jest szybkość realizacji usługi. Zlecając przelew online środki na koncie odbiorcy mogą być dostępne już kolejnego dnia roboczego, a najdalej w dwa dni. Oszczędność dodatkowa jaką nam gwarantuje oferta kantoru online to korzystny kurs dolara, po jakim wymieniane są złotówki celem nadania przelewu na ukraiński rachunek bankowy.


 

Expresowy przelew walutowy za granicę

Korzystając z serwisu kantor.pl, można wykonać ekspresowy przelew międzynarodowy na Ukrainę za 3 złote. Taki przelew dojdzie do odbiorcy na Ukrainie następnego dnia, jeśli przelew jest wykonany do 13:30. W przypadku euro, międzynarodowe przelewy expresowe kosztują tylko 3 PLN i nie wymagają dodatkowej opłaty, ponieważ przelew jest wykonany w trybie SEPA.

W przypadku walut USD, GBP i CHF, expresowy przelew walutowy także trwa 1 dzień (jeśli został wykonany do 13:30). Dla tych walut, usługa jest płatna 85 PLN. Jeśli przelew walutowy zostaje wysłany po 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h. 
Kontakt z biurem przez zakładkę 'kontakt' w panelu transakcyjnym jest polecony jeśli przelew musi dotrzeć do adresata następnego dnia na 100%, ponieważ mogą się zdarzyć pewne zewnętrzne przeszkody, zwłaszcza przy przelewach do Azji i USA gdzie należy uwzględnić przesunięcie czasu.

Przelewy międzynarodowe wykonane w trybie zwykłym dla walut USD, GBP i CHF trwają od 2 - 3 dni. Takie przelewy są wykonane z najniższymi na rynku kosztami przelewów międzynarodowych (5 złotych za przelew niezależnie od kwoty) do wszystkich banków świata. Zagraniczne przelewy walutowe przesyłane z Ukrainy do serwisu kantor.pl są bezpłatne.

 


 

Przelewy walutowe do USA | Przelewy walutowe do Francji | Przelewy walutowe do Niemiec | Przelewy walutowe do Wielkiej Brytanii | Przelewy walutowe do Europy

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych