Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Prognoza dla franka - nawet 4,60 zł

2016-06-24

Kolejny cios dla frankowiczów. Kurs franka szybuje w górę. Wszystko przez referendum w Wielkiej Brytanii. Wynik wskazujący na zwycięstwo zwolenników Brexitu był sporym zaskoczeniem. Sondaże mówiły o przewadze przeciwników opuszczenia unii, a jeszcze o 2-3 w nocy kurs franka wynosił zaledwie 3,96 zł. W szczytowym momencie dnia było to zaś ponad 4,20 zł.

 

Cios dla frankowiczów

Do ostatniej chwili prognozy mówiły o zwycięstwie rpzeciwników Brexitu, o godz. 3 nad ranem franka wyceniano na 3,96 zł. Rano, kiedy zaczęły spływać pierwsze dane z okręgów wyborczych, sytuacja na franku zaczeła się diametralnie zmieniać. Po godzinie 7.00, kiedy znane były już wyniki z 90 proc. okręgów, ale nie ogłoszono jeszcze oficjalnych wyników, frank kosztował już 4,20 zł. Tracił zaś funt i polski złoty. Nasza waluta rano najbardziej straciła do euro i dolara. Przypomnijamy, wygrali zwolennicy opuszczenia Unii, przewagą głosów ponad 1,1 mln. Za pozostaniem w Unii głosowała Szkocja i Irlandia Płn.

 

Kurs franka wzrośnie

Już od wczesnych godzin porannych napływają raporty analityków, którzy twierdzą, że kurs franka nadal będzie zwyżkował. Zapowiadają nawet, że w poniedziałek, w bankach obsługujących kredyty we franku, ta waluta ze względu na wysoki spread bedzie kosztować nawet 4,69 zł. Na kantor.pl kurs sprzedaży franka wynosi obecnie tylko 4,12 zł. Warto więc pomyśleć o dokonaniu transakcji już teraz, ponieważ w niedalekiej przyszłości rata kredytu może boleśnie wzrosnąć.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc