Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Próba stabilizacji złotego po wczorajszych spadkach

2015-10-01

Złoty podejmie dziś próbę stabilizacji po kolejnych spadkach, do których doszło wczoraj. Podrożały zwłaszcza dolar i frank szwajcarski, średnio o 2-3 grosze. Wyższe są także kursy pozostałych walut powiązanych ze złotym na parach. Złotemu zaszkodziła presja ze strony dolara. Dziś jednak poznaliśmy dobre dane z Chin co powinno pomóc walutom rynków wschodzących.

 

Stabilizacja kwotowań po wczorajszych spadkach

Wczoraj złoty stracił do głównych walut kilka groszy. Dziś nastroje są lepsze, od rana stabilizacja, a z biegiem dnia być może nasza waluta zdoła choć częściowo odrobić straty, choć niepokojące są odczyty makro, wskazujące na spowolnienie gospodarcze. Wczoraj złotemu, jak i pozostałym walutom rynków wschodzących, zaszkodziła głównie presja ze strony dolara, ale dziś z kolei mamy dobre odczyty z Chin, co pozwoli zmienić sentyment.

 

Kursy walut

Kursy głównych walut kształtują się następująco: 4,2417 zł za euro, 3,8054 zł za dolara amerykańskiego, 3,8979 zł wobec franka szwajcarskiego i 5,7571 zł względem funta. Największa zwyżka, bo aż o 2-3 grosze widoczna jest jeśli chodzi o kurs dolara, podrożało także euro, frank i funt.

 

Dane makro zinterpretowane negatywnie

Choć za spadkami na złotym stoi głównie presja ze strony dolara, to nie bez znaczenia są tym razem także odczyty makro. Inflacja wyniosła –0.8 proc., a oczekiwano odczytu na poziomie –0.6 proc., co oznacza, że trudniej będzie wyjść powyżej 0 proc. jeszcze w tym roku. Niestety dzisiejsze odczyty o stanie gospodarki wskazują na spowolnienie.

 

Odczyty makro

Poznaliśmy już odczyt PMI przygotowany przez Markit Economics. Niestety zamiast oczekiwanych 52,4 pkt. mamy odczyt na poziomie nieco powyżej 50 pkt. Warto prześledzić także dane z krajów strefy euro, a po południu doniesienia z USA z rynku pracy. Jeśli impulsy będą wpływać na złotego negatywnie, powodując jego osłabienie w stosunku go głównych walut, zawsze można szybko dokonać transakcji na platformie kantor.pl, unikając wysokich kosztów transakcji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc