Próba stabilizacji po wczorajszych spadkach

2015-07-21

Za nami lekkie spadki złotego, dziś będziemy obserwować próbę stabilizacji. Analitycy twierdzą, że wczorajsze spadki były jedynie korektą wcześniejszych wzrostów, ale nie należy zapominać, że wysoki kurs dolara oraz brytyjskiego funta stwarzają presję. Uwaga inwestorów skupia się na działaniach FED.

 

Stabilizacja po niewielkich spadkach

Za nami korekta, rynek dziś wycenia złotego następująco: 4,1200 PLN za euro, 3,8102 PLN za dolara amerykańskiego oraz 5,9303 PLN wobec funta szterlinga. Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się poniżej 4 PLN, dziś na poziomie  3,9483 PLN.

 

Złoty pod presją

Nasza waluta znajduje się pod presją ze strony dolara oraz funta szterlinga. Na szerokim rynku obie wymienione waluty są wyceniane wysoko, ze względu na spekulacje o podwyżkach stóp procentowych. Ostatni spadek notowań naszej waluty należy potraktować jako korektę, w szerszym ujęciu złoty pozostaje stabilny.

 

Rynek ignoruje chwilowo temat Grecji

Chwilowo rynek ignoruje temat Grecji, skupiając się na polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Grecy zaczęli spłacać zobowiązania i uruchomili banki. Kryzys grecki na jakiś czas został zażegnany, stąd inwestorzy zwrócili się w stronę USA. Podwyżka stóp będzie niekorzystna dla złotego.

 

Spada atrakcyjność złotego

Jeśli już we wrześniu dojdzie do podwyżek stóp procentowych w USA, złoty straci na atrakcyjności. Inwestycje w waluty EM przestaną być opłacalne, ponieważ zmniejszy się dyferencjał stóp (najprościej mówiąc - różnica pomiędzy wysokością oprocentowania). Kursy walut rynków wschodzących z pewnością będą pod dużą presją.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych