Poświąteczny pakiet makro

2019-04-23

Wczoraj mieliśmy oczywiście dzień wolny, ale formalnie rzecz biorąc ukazał się jeden odczyt: o 16:00 poznaliśmy wiadomość o sprzedaży domów w USA na rynku wtórnym. Wynik to 5,21 mln transakcji przy prognozie 5,30 mln.

 

 

Dziś o 10:00 pojawiąs się wiadomości z Polski o marcowej sprzedaży detalicznej, przewiduje się +3,9 proc. r/r. O 14:00 dowiemy się, jak w marcu wyglądała podaż pieniądza M3 w naszym kraju, zaś o 14:30 spojrzymy do Kanady, by poznać dane o sprzedaży w hurcie za luty.

 

O 15:00 czeka nas indeks nieruchomościowy FHFA z USA, o 16:00 natomiast poznamy informację o sprzedaży nowych domów w Stanach. O 16:30 opublikowany zostanie wyprzedzający wskaźnik Conference Board, ale dla Australii. O 22:40 American Petroleum Institute oceni tygodniową zmianę zapasów paliw w USA.

 

Jutro w programie m.in. dane z Polski o produkcji budowlano-montażowej oraz o bezrobociu. Poznamy też niemiecki indeks Ifo. To ważny miernik sentymentu niemieckich menedżerów i analityków.

 

A co na eurodolarze? Na razie mamy 1,1250. 18 kwietnia rozgrywano minima typu 1,1225 - tak więc z tej perspektywy euro nieco zyskało, ale ogólnie można powiedzieć, że dolar pozostaje silny i nadal jesteśmy w dolnych rewirach konsolidacji, która ciągnie się już ok. 6 miesięcy. Z kolei na GBP/EUR widzimy kurs 1,1545. Notowania od kilku sesji krążą przy wsparciu w tych okolicach, powiedzmy, że chodzi o 1,1520-30. To dolna granica trendu bocznego, który rozwinął się na przełomie lutego i marca.

 

 

Na złotym

Jak już podaliśmy wyżej, dziś poznamy dane z Polski o sprzedaży detalicznej. Jutro interesować będzie nas budowlanka. Im lepsze dane, tym lepiej. Pod koniec minionego tygodnia miłym akcentem było to, że agencja Moody's nie obniżyła nam ani ratingu, ani perspektywy.

 

USD/PLN jest aktualnie na poziomie 3,8070. Od wieczornych godzin 18 kwietnia mamy te mniej więcej rejony, złoty się osłabił - po tym, jak wcześniej testowano 3,7735-65. Na EUR/PLN widzimy 4,2840, także i tu złoty stracił w relacji do minimów z 18 kwietnia, które rozegrano przy 4,2655.

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych