Poprawa nastrojów wokół CEE

2015-06-23

Złoty próbuje dziś umocnić się, w oparciu o doniesienia z Grecji, o możliwym kompromisie. Wszelkie doniesienia z Grecji o zbliżaniu się do osiągnięcia porozumienia między Helladą a przedstawicielami Eurogrupy poprawiają nastroje wokół rynków wschodzących, a więc walut CEE. 

 

Widoczna stabilizacja kwotowań

Widoczna jest stabilizacja kwotowań złotego. Przed południem złotego wyceniano na 4,1620 PLN wobec euro, 3,6931 PLN względem dolara amerykańskiego i 5,8300 PLN względem funta szterlinga, a oscylujący wczoraj wokół 4 PLN kurs franka dziś wynosił 3,9828 PLN.

 

Mocniejszy złoty

Złoty jest stabilniejszy, można nawet mówić o niewielkim umocnieniu w kontekście wydarzeń kilku minionych sesji. Widoczna jest poprawa nastrojów wokół walut CEE, szczególnie w przypadku waluty węgierskiej, ale skorzysta także i nasz złoty.

 

Doniesienia z Grecji przyczyną poprawy sentymentu wokół EM

Z Grecji napłynęły pozytywne doniesienia, mianowicie o nowych propozycjach porozumienia, które wystosowała względem Eurogrupy Grecja. Jutro kolejne spotkanie, być może pod koniec tygodnia zostanie podpisane porozumienie i wtedy widoczne będzie odreagowanie na złotym.

 

Porozumienie kwestą czasu

Analitycy zajmujący się rynkiem walutowym, jak i też całym sektorem makroekonomicznym podkreślają, że prawdopodobieństwo wypracowania porozumienia jest wysokie. Unia nie może pozwolić sobie na utratę twarzy i cios jakim byłby dla niej Grexit. Grecja z kolei broni się przed ostatecznym bankructwem.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych