Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Poprawa nastrojów wokół CEE

2015-06-23

Złoty próbuje dziś umocnić się, w oparciu o doniesienia z Grecji, o możliwym kompromisie. Wszelkie doniesienia z Grecji o zbliżaniu się do osiągnięcia porozumienia między Helladą a przedstawicielami Eurogrupy poprawiają nastroje wokół rynków wschodzących, a więc walut CEE. 

 

Widoczna stabilizacja kwotowań

Widoczna jest stabilizacja kwotowań złotego. Przed południem złotego wyceniano na 4,1620 PLN wobec euro, 3,6931 PLN względem dolara amerykańskiego i 5,8300 PLN względem funta szterlinga, a oscylujący wczoraj wokół 4 PLN kurs franka dziś wynosił 3,9828 PLN.

 

Mocniejszy złoty

Złoty jest stabilniejszy, można nawet mówić o niewielkim umocnieniu w kontekście wydarzeń kilku minionych sesji. Widoczna jest poprawa nastrojów wokół walut CEE, szczególnie w przypadku waluty węgierskiej, ale skorzysta także i nasz złoty.

 

Doniesienia z Grecji przyczyną poprawy sentymentu wokół EM

Z Grecji napłynęły pozytywne doniesienia, mianowicie o nowych propozycjach porozumienia, które wystosowała względem Eurogrupy Grecja. Jutro kolejne spotkanie, być może pod koniec tygodnia zostanie podpisane porozumienie i wtedy widoczne będzie odreagowanie na złotym.

 

Porozumienie kwestą czasu

Analitycy zajmujący się rynkiem walutowym, jak i też całym sektorem makroekonomicznym podkreślają, że prawdopodobieństwo wypracowania porozumienia jest wysokie. Unia nie może pozwolić sobie na utratę twarzy i cios jakim byłby dla niej Grexit. Grecja z kolei broni się przed ostatecznym bankructwem.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc