Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Ponowne spadki na funcie

2016-03-22

Na większości zestawień stabilnie, wyjątek stanowi już, od jakiegoś czasu, tradycyjnie funt. Brytyjska waluta zaliczyła kolejny słaby dzień. Tym razem na kondycji funta zaważyły wydarzenia polityczne w połączeniu ze słabymi danymi makro. Miała miejsce dymisja jednego z ministrów w rządzie Camerona, co osłabia jego pozycję.

 

Dymisja w rządzie, słabe dane makro

Wraz z dymisją jednego z ministrów pozycja D. Camerona jest słabsza, a powszechnie wiadomo przecież, że skłania on Brytyjczyków do głosowania przeciw Brexitowi. Referendum już w czerwcu, ostatnie badanie sondażowe wskazało na przewagę zwolenników opuszczenia Unii, zatem każdy sygnał jest z uwagą obserwowany i interpretowany często na niekorzyść funta. Tak też było i dziś. Dodatkowo do spadków na funcie przyczyniły się nieciekawe dane makro. Przed południem poznaliśmy całą serię odczytów dotyczących inflacji, w ujęciu rok do roku i miesiąc do miesiąca.

 

Funt coraz niżej

Dzisiejsze zamachy terrorystyczne nie zachwiały rynkiem walutowym, ale prawdopodobnie przyczyniły się do osłabienia funta. Pojawiły się komentarze ze strony ugrupowań politycznych i tak partia UKIP, nawołująca do Brexitu podniosła temat zagrożenia bezpieczeństwa Brytyjczyków. Podobne głosy płynęły dziś zresztą z różnych stron sceny politycznej. Dzisiejszy najniższy kurs funta wynosił nawet 5,38443 zł, co jest rekordem w skali 16 miesięcy. Po południu funt był tańszy prawie o 6 groszy w stosunku do dnia poprzedniego. Wieczorem za 1 funta na kantor.pl trzeba było zapłacić 5,4131 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc