Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Podsumowanie dnia - złoty odrabiał straty

2015-11-12

Podsumowując dzisiejsze popołudnie nie sposób nie zauważyć, że złoty jest zdecydowanie mocniejszy niż jeszcze kilkanaście godzin temu. Cała dzisiejsza sesja upłynęła naszej walucie na próbach odrabiania strat do głównych walut, co po części udało się. Niestety po południu obserwujemy na parach ponowne spadki na złotym.

 

EBC  prawdopodobnie poluźni politykę

Są przesłanki potwierdzające przypuszczenia analityków. Prawdopodobnie EBC utrzyma politykę monetarną w dotychczasowej formie, albo nawet poluźni ją. Chodzi nie tyle o wypowiedzi przedstawicieli EBC, co o doniesienia Reuter'sa o poszerzeniu programu skupu obligacji. Będzie to kolejna próba pobudzenia rynku.

 

Dane z Chin blisko prognoz

Dane z Chin nie są złe. Można powiedzieć, sprawdziły się prognozy. Jedynie produkcja przemysłowa wyniosła 5,6 prog. Podczas gdy zakładano 5,8 proc. Z kolei  sprzedaż detaliczna wypadła nieco lepiej od założeń. W związku z ogólną sytuacją doniesienia z Chin nie były impulsem do znaczącej zmiany na eurodolarze.

 

Złoty odrabiał straty

Na tle powyższych doniesień z szerokiego rynku złoty wypadł dobrze. Nasza waluta odrabiała straty. Na dolarze korekta rzędu kilku groszy. Spadł też kurs euro, do poziomu 4,21 zł. Niestety z biegiem dnia kursy większości walut ponownie poszły w górę.

 

Notowania

Na parach powiązanych ze złotym lekkie umocnieni naszej waluty. Kurs euro z godz.16.00 to 4,2323 zł, kurs franka szwajcarskiego 3,9196 zł, kurs dolara 3,9187  zł, a kurs funta szterlinga 5,9692 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc