Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Podsumowanie dnia

2016-01-11

W centrum uwagi ponownie doniesienia z Chin. Uczestnicy rynku zwracają uwagę na wszelkie aspekty dotyczące kondycji tamtejszej gospodarki, a więc przyglądają się rynkowi akcji i kondycji juana. Dane z USA są nieco w cieniu, ale warto dziś  przyjrzeć się wystąpieniom przedstawicieli FED.

 

Złoty jest słaby

Nasza waluta reaguje spadkami na nerwową atmosferę w związku z doniesieniami z Chin. Około 9.00 złoty miał lepszy moment i umocnił się do euro (4,33), jednak był to krótkotrwały Złoty jest słabyepizod i cały dzień euro wyceniano wysoko, w okolicy 4,35 zł. Po godzinie 17.00 za euro trzeba było zapłacić 4.3812 zł. W ciągu dnia euro słabło znacznie w wyniku dobrych danych z USA, ustępując niepokojowi o sytuację w Chinach. Awersja do ryzyka złotemu nie pomaga. Dzisiejsze kursy walut z godziny 17.00 to: 4.0203 zł za dolara, 5.8487 zł wobec funta, 4.0363 zł względem franka.

 

Wieczorem wystąpienia przedstawicieli FED

Rynek walut czeka na wystąpienia przedstawicieli FED. Wypowiedzą się Lockhart oraz Kaplan. Nie mają co prawda w tym roku prawa głosu, ale ich słowa są ważnym sygnałem co do dalszego kształtu polityki monetarnej. Impulsy krajowe, ważne dla złotego, to dane o bilansie płatniczym, ale poznamy je dopiero w środę. Są to stare dane, jeszcze za listopad, ale wskazują wyraźnie na zmniejszanie się krajowych rezerw walutowych, co może być niepokojącym sygnałem i negatywnie odbijać się na kwotowaniach złotego. Z kolei w czwartek czeka nas posiedzenie RPP.
 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc