Po zamachach kursy bez większych zmian

2016-03-22

W większości serwisów informacyjnych dominował dziś temat zamachów w Brukseli i wydawać by się mogło, że będą one mieć poważne skutki także na rynku walutowym, zwłaszcza jeśli chodzi o kurs euro. Tymczasem na tym polu obyło się bez dramatów, kurs euro, jak i pozostałe kursy walut, pozostał stabilny. Spore spadki na funcie.

 

Reakcja na eurodolarze

We wstępie napisaliśmy, że rynek zignorował poranne doniesienia o zamachu terrorystycznym, jednak pewne skutki były. Chodzi mianowicie o parę EUR/USD, gdzie zanotowano spadki. Po części jest to zapewne wynik reakcji na ataki w Brukseli, ale nie należy przeceniać wagi tego wydarzenia w kontekście kondycji eurdolara. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że główna para zareagowała na wystąpienia członków FED. Zamachy mogą jednakże przynieść skutki długofalowe, jeśli dojdzie do spadku zainteresowania komunikacją lotniczą i dochodami stricte turystycznymi. Tymczasem dzisiejsze odczyty makro z Niemiec i Strefy Euro były nawet pozytywne.

 

Złoty stabilny

Złoty nadal stabilny. Dzisiejsze kursy walut kształtują się następująco (kurs sprzedaży na kantor.pl z godz. 21.30): euro 4,2703 zł, dolar 3,8059 zł, frank szwajcarski nieco lepiej niż wczoraj – 3,9194 zł, funt szterling coraz niżej – 5,4131 zł. Nasza waluta wyraźnie wyróżnia się, dodajmy, że pozytywnie, na tle koszyka CEE. Złotemu sprzyjają dobre nastroje wokół walut EM. Na większości par walutowych ze złotym stabilizacja, spore spadki na funcie szterlingu. Zbliżają się święta, a niedługo po nich kolejne posiedzenie RPP, możliwa będzie korekta na złotym.

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych