Po posiedzeniu FED złoty bez zmian

2016-01-28

Za nami posiedzenie FED, jak zwykle po tego typu wydarzeniach, mieliśmy do czynienia ze zwiększoną zmiennością. W przypadku złotego istotnych zmian nie było. Nasza waluta jest nadal słaba, wtorkowe umocnienie zostało już skorygowane i na parach mamy nowe punkty oporu.

 

Na złotym korekta

We wtorek złoty zdołał się umocnić, wczoraj na wieczór poznaliśmy decyzję FED. Oba te frankwydarzenia nie przyniosły istotnych zmian w sytuacji złotego. Umocnienie zostało skorygowane a komunikat FED nie zmienił układów technicznych par powiązanych ze złotym. Kurs franka oscyluje wokół 4,0550 PLN i jest to nowy punkt oporu. Euro znajduje się blisko 4,44-4,50 PLN. W południe kursy walut kształtowały się następująco: euro 4.4690 zł, funt szterling 4.0500 zł, dolar 4.0965 zł, funt szterling 5.8640 zł.

 

Gołębi komunikat FOMC

Zgodnie z przewidywaniami wydźwięk komunikatu po posiedzeniu FED był gołębi i dla złotego nie przyniósł żadnych istotnych zmian. Amerykanie zaakcentowali niższe tempo Posiedzenie Fedwzrostu gospodarki, dali też do zrozumienia że podwyżki stóp będą wprowadzane wolniej niż początkowo zakładano. Po komunikacie prawdopodobieństwo zmiany stóp w USA w marcu wynosi tylko 21 proc. Na złotym nie zauważyliśmy istotnych zmian. Nasza waluta obecnie wyraźnie podlega wahaniom w odpowiedzi na impulsy lokalne. Niebawem złoty może spodziewać się kolejnego ciosu. Należy być przygotowanym, że kursy walut ponownie wzrosną, ponieważ dwie duże agencje ratingowe sygnalizują, że są gotowe na obniżenie ratigu dla naszego kraju.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych