Po południu trwa presja na złotego

2015-11-18

Utrzymująca się presja na złotego stawia naszą walutę w trudnej sytuacji. Drożeje zwłaszcza funt i dolar. Ten ostatni zbliża się do psychologicznej bariery 4 PLN. Funt oddala się zaś od 6 PLN. Rynek oczekuje podwyżki stóp w USA i Wielkiej Brytanii, stąd dobra pozycja obu walut na szerokim  rynku.

 

Na szerokim rynku mocny dolar i funt

Na szerokim rynku dobrą  pozycję utrzymują dolar i funt szterling. Oczekiwania inwestorów są jednoznaczne. Liczą oni na zmianę stóp procentowych. Podwyżka z pewnością odwróci uwagę od walut rynków wschodzących, takich jak złoty. Presja na naszą walutę jest wciąż wyczuwalna.

 

Frank potaniał

Obserwacja zestawiań wskazuje na słabość naszej waluty. Na parach obserwujemy spadek wartości złotego.Wyjątkiem jest dzisiaj frank szwajcarski, który po południu nieco potaniał, co może być pocieszające dla frankowiczów. Najkorzystniejszy kurs proponuje kantor.pl.

 

Próba stabilizacji

Rano na rynku miała miejsce próba stabilizacji, ale z biegiem dnia stało się jasne, że złoty nadal będzie tracił. Poranne kursy to 4,2480 PLN za euro, 3,9909 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9293 PLN za franka szwajcarskiego i 6,0583 PLN za funta szterlinga.

 

Oczekiwania wobec FED zdominowały rynek

Na szerokim rynku dominuje przekonanie, że w grudniu FED podwyższy stopy. Prawdopodobieństwo sięga już 70 proc. Kurs dolara notuje wielomiesięczne maxima. W przypadku złotego dodatkowym impulsem jest też ryzyko polityczne związane z programem nowej władzy.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych