Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Frank nadal tanieje po południu

2015-02-19

Frank szwajcarski nadal tanieje. Kredytobiorcy z optymizmem przyjęli wypowiedź prezesa banku centralnego Szwajcarii o przeszacowanym franku i możliwości interwencji ze strony tegoż banku. Rynek walutowy zareagował natychmiast. Od wczorajszego popołudnia trwa przecena franka. Rano złoty umocnił się i nadal zyskuje do głównych walut.

 

Popołudniowe notowania

Zmienność na franku po południu sięga 0,81 proc., po godzinie 16.30 kurs franka oscylował wokół 3,86 a nawet 3,85 zł. Dużo straciło także euro, które rynek walutowy wycenia na 4,16 zł. Kurs dolara spadł najmniej i jest na poziomie 3,66 zł. Kurs brytyjskiego funta wynosi 5,64 zł.

 

Okazja do zakupu taniego franka

Dla kredytobiorców jest to z pewnością najlepsza od kilku tygodni okazja do zakupu taniego franka. Dotychczas kurs franka oscylował wokoł 4 PLN, schodząc do poziomu 3,95 zł. Dzisiejsze umocnienie złotego na tle głównych walut jest więc sznasą na korzystny zakup dla frankowiczów, szukając źródła taniego franka coraz cześciej skupiająsię na kantorach działających w sieci. Doskonały przykład stanowi serwis kantor.pl, który jest obecnie jednym z liderów na rynku.

 

Jutro krytyczny dzień dla Grecji

Jutro jednym z najważniejszych impulsów makro będzie z pewnością spotkanie ministrów finansów strefy euro w sprawie Grecji. Posiedzenie odbędzie się dopiero po południu (o 15.00), zatem przed południem rynek będzie ustawiał się i przygotowywał na popołudniowe komunikaty. Od opanowania inwestorów i ich kalkulacji zależy ruch na rynku walutowym.

 

Złoty może skorzystać na porozumieniu w sprawie Grecji

Grecy wnioskowali o przedłużenie programu pomocowego na 6 miesięcy, zobowiązując się jednocześnie do zachowania równowagi finansowej, wprowadzenia reform, walki z korupcja i pobudzenia gospodarki. Twarde stanowisko Niemiec być może zostanie złagodzone. Porozumienie będzie wsparciem dla euro i powiązanych z nim walut, a więc złoty także ma szansę na umocnienie.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc