src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Po obu stronach eurodolarowej "trzynastki"

2019-04-17

W ogólności - po staremu. Oczywiście w relatywnie małej skali kto chciał, ten mógł np. wczoraj grać pomiędzy maksimami na 1,1315, a minimami na 1,1280 (w przybliżeniu). Mówimy rzecz jasna o eurodolarze.

 

 

W ogólności jednak można powiedzieć, że krążymy w połowie starej konsolidacji, np. dziś rano mamy 1,1320.

 

Wczoraj indeks nieruchomościowy NAHB z USA wpisał się w prognozę (63 pkt)., indeks ZEW z Niemiec wypadł świetnie (3,1 pkt przy prognozie 0,8 pkt), a produkcja przemysłowa w Stanach rozczarowała, malejąc w marcu o 0,1 proc. m/m. Oczekiwano wzrostu o 0,2 proc. Bilans był więc raczej na rzecz euro. Dziś przed nami kolejne dane: o 10:00 mamy w harmonogramie bilans płatniczy Strefy Euro, włoską inflację CPI oraz dane z Polski o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu za marzec. Prognozy to +2,9 proc. r/r oraz +7,2 proc. r/r. Wtedy też GUS pokaże dwa wskaźniki koniunktury konsumenckiej - bieżący i wyprzedzający.

 

Godzina 10:30 przyniesie nam wieści o inflacji CPI, RPI i PPI z Wielkiej Brytanii. O 11:00 poznamy bilans handlu zagranicznego Eurolandu i dane o inflacji HICP dla tego regionu.

 

O 14:30 ujrzymy inflację CPI dla Kanady, o 15:00 wypowie się publicznie Mark Carney (szef Banku Anglii), o 15:30 mamy dane z USA o imporcie i eksporcie, o 16:30 o zmianie zapasów paliw w tygodniu.

 

Wieczorem - odpowiednio o 18:30 i 18:45 - publicznie wystąpią Patrick Harker i James Bullard z Rezerwy Federalnej. O 20:00 ukaże się Beżowa Księga, cykliczny raport gospodarczy Fed.

 

 

Temat PLN

USD/PLN balansuje na wsparciu, jest przy 3,7740. Gdyby wsparcie pękło, to szybko mógłby spaść nawet i do 3,74 czy 3,72. Na razie nie jest to przesądzone.

 

Na euro-złotym widzimy 4,2710, także i na tej parze złoty jest w miarę mocny, choć wszystko kręci się w starej konsolidacji. O tym, że dziś pojawią się dane nt. pensji i zatrudnienia, już pisaliśmy. Jutro w programie produkcja przemysłowa i protokół z obrad RPP.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych