Po FED dolar słabnie

2016-03-17

Nie milkną echa wczorajszego posiedzenia FED. Dolar jest obecnie najsłabszy od 5 miesięcy. Od wczoraj na parach dolar stracił od 1 do2 procent wartości. Znacząco spadła także wartość amerykańskich papierów dłużnych. Na krajowym rynku dobra sytuacja złotego. Na parze z frankiem stabilnie, na parze z euro umocnienie naszej waluty, funt nadal słaby.

 

Dolar słabnie

Dolar znacznie stracił na wartości. Nie tylko na parach z walutami rynków rozwiniętych, ale też rozwijających się, na czym skorzystał nasz złoty. Kurs dolara jest obecnie rekordowo niski, ostatnio taki poziom notowaliśmy pięć miesięcy temu. Na kantor.pl dolara można dziś było kupić nawet za 3,78 zł. Na innych parach walutowych stabilnie. Kurs franka utrzymuje się poniżej 4 PLN, choć widoczne były próby wybicia w okolice 3,93 zł. Funt pozostaje słaby. Wieczorny kurs brytyjskiej waluty to 5,49 zł. Słabiej niż wczoraj dzień kończy także euro, za które trzeba zapłacić 4,29 zł.

 

Echa FED

Wróćmy ponownie do wczorajszego  posiedzenia FED. Bez wątpienia jest to temat przewodni całego tygodnia, a jego echa szybko nie umilkną. Rezerwa Federalna wydała komunikat o wydźwięku znacznie bardziej gołębim, niż przewidywali uczestnicy rynku, stąd tak duży odwrót od dolara. Od wczoraj amerykańska waluta straciła od 1 do 2 proc. Amerykanie są ostrożni, widać wyraźnie, że są obecnie skupieni na warunkach zewnętrznych, globalnych. Odnośnie swojej gospodarki zauważają, że rośnie w umiarkowanym tempie.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych