Oszukał kantor w Częstochowie na kwotę 40 tysięcy euro

2015-07-10

Oszustwo w kantorze miało miejsce 30 czerwca 2015 roku, kiedy to oszust przyszedł zakupić 40 000 euro do jednego z częstochowskich kantorów. Policja poszukuje podejrzanego o oszustwo rozpowszechniając rysopis sprawcy.


 

30 czerwca bieżącego roku doszło do oszustwa w lokalnej placówce kantoru przy głównej ulicy w Częstochowie. Do kantoru przy alei NMP wszedł mężczyzn w wieku około 60-65 lat, który chciał dokonać zakupu 40 tysięcy euro. Właściciel kantoru w wyniku oszustwa stracił 186 tysięcy złotych. Policja na podstawie zeznań świadków sporządziła portrety pamięciowe oszusta.

 

Poszukiwany oszust

Dochodzenie w sprawie oszusta trwa, prowadzi je wydział śledczy częstochowskiej Policji. Oszustwo polegało na wprowadzeniu w błąd pracownika kantoru w Częstochowie. Oszust przeliczył w kantorze euro i powiedział, że musi iść jeszcze do banku, bo brakuje mu złotówek. Po opuszczeniu kantoru już nie wrócił. Wówczas w kantorze zorientowano się, że oszustowi udało się podmienić pieniądze, bo zamiast euro w niewielkiej saszetce zostały ścinki. Tym samym właściciel kantoru stracił prawie 190 tysięcy złotych. 
Sporządzone dwa portrety pamięciowe mają pomóc w znalezieniu oszusta. Wedle jednego z nich mężczyzna ma ok 60 lat, wzrost około 160cm średniej sylwetki, lekko przygarbiony z twarzą owalną o lekko śniadej cerze. Według rysopisu charakteryzuje go krzywy nos i siwe włosy oraz duże uszy. Zapamiętany w czapce z daszkiem. Według drugiego portretu pamięciowego mężczyzna posiadał w chwili oszustwa kilkudniowy siwy zarost oraz ubrany był w granatową kurtkę.
 

Apel Policji

Policja apeluje by każdy kto rozpozna oszusta powiadomił najbliższy komisariat Policji lub zgłosił się do lokalnej komendy Policji w Częstochowie. Wszystkie informacje o oszuście, jak i dotyczące zdarzenia jakie mialo miejsce w kantorze wymiany walut przy Al. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie mogą pomóc w ujęciu oszusta. Kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr tel. 34 369 14 23, 34 369 12 55. 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych