Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Oszukał kantor w Częstochowie na kwotę 40 tysięcy euro

2015-07-10

Oszustwo w kantorze miało miejsce 30 czerwca 2015 roku, kiedy to oszust przyszedł zakupić 40 000 euro do jednego z częstochowskich kantorów. Policja poszukuje podejrzanego o oszustwo rozpowszechniając rysopis sprawcy.


 

30 czerwca bieżącego roku doszło do oszustwa w lokalnej placówce kantoru przy głównej ulicy w Częstochowie. Do kantoru przy alei NMP wszedł mężczyzn w wieku około 60-65 lat, który chciał dokonać zakupu 40 tysięcy euro. Właściciel kantoru w wyniku oszustwa stracił 186 tysięcy złotych. Policja na podstawie zeznań świadków sporządziła portrety pamięciowe oszusta.

 

Poszukiwany oszust

Dochodzenie w sprawie oszusta trwa, prowadzi je wydział śledczy częstochowskiej Policji. Oszustwo polegało na wprowadzeniu w błąd pracownika kantoru w Częstochowie. Oszust przeliczył w kantorze euro i powiedział, że musi iść jeszcze do banku, bo brakuje mu złotówek. Po opuszczeniu kantoru już nie wrócił. Wówczas w kantorze zorientowano się, że oszustowi udało się podmienić pieniądze, bo zamiast euro w niewielkiej saszetce zostały ścinki. Tym samym właściciel kantoru stracił prawie 190 tysięcy złotych. 
Sporządzone dwa portrety pamięciowe mają pomóc w znalezieniu oszusta. Wedle jednego z nich mężczyzna ma ok 60 lat, wzrost około 160cm średniej sylwetki, lekko przygarbiony z twarzą owalną o lekko śniadej cerze. Według rysopisu charakteryzuje go krzywy nos i siwe włosy oraz duże uszy. Zapamiętany w czapce z daszkiem. Według drugiego portretu pamięciowego mężczyzna posiadał w chwili oszustwa kilkudniowy siwy zarost oraz ubrany był w granatową kurtkę.
 

Apel Policji

Policja apeluje by każdy kto rozpozna oszusta powiadomił najbliższy komisariat Policji lub zgłosił się do lokalnej komendy Policji w Częstochowie. Wszystkie informacje o oszuście, jak i dotyczące zdarzenia jakie mialo miejsce w kantorze wymiany walut przy Al. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie mogą pomóc w ujęciu oszusta. Kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr tel. 34 369 14 23, 34 369 12 55. 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc