Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Osłabienie funta

2016-07-23

Za nami najważniejsze wydarzenie tego tygodnia, czyli posiedzenie EBC. Niestety nie wypracowano na nim rozwiązań na wypadek drastycznych skutków Brexitu. Zdaniem przewodniczącego M. Draghiego na takie kroki jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Tymczasem dziś funt kosztował już tylko 5,22 zł. Euro spadło do poziomu 4,35-37.

 

Europa niespokojna

Ruchy na eurodolarze przestają dziwić. Europa staje się niebezpiecznym miejscem. Niedawno obserowaliśmy rekordowe spadki tureckiej liry do dolara, do dziś nie umilkły echa nieudanego przewrotu, a już mamy następne negatywne impulsy - krwawy atak w Monachium. Wszystko to ma odbicie na rynku walutowym. Na głównej parze w siłę rośnie dolar. Inwestorzy czekają na podwyżki stóp w USA. Euro niejako w zawieszeniu, w oczekiwaniu na skutki Brexitu. Co będzie się działo ze wspólną walutą nie wiedzą nawet członkowie EBC, czemu dali wyraz na zakończonym właśnie posiedzeniu.

 

Funt spadł do poziomu 5,22 zł

Po zakończonym posiedzeniu prezes M. Draghi powiedzaił, że jest jeszcze za wcześnie na wdrażanie zmian w polityce monetarnej, w odpowiedzi na Brexit. Niestety pod koniec tygodnia traci i euro i funt, a zyskują waluty CEE. Taki układ sprzyja złotemu. Kurs funta spadł do poziomu 5,22 zł, a kurs euro do 4,37 zł, momentami nawet 4,35 zł. Na parze z euro jest to najlepszy wynik od miesiąca, co czego zapewne przyczynił się też EBC, sugerując dalsze luzowanie polityki.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc