Lokalne osłabienie USD

2015-10-14

Dzisiejszy handel na rynku walutowym upływa pod znakiem lokalnego osłabienia amerykańskiego dolara względem głównych dewiz. Eurodolar po wybiciu górą z formacji kanału wzrostowego konsekwentnie rośnie. Notowania zbliżają się do pierwszych istotnych oporów, tj. 1,1475. na tym pułapie znajduje się 61% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej na tym rynku w drugiej połowie sierpnia.

 

 

EURUSD

 

Taki scenariusz pozostaje póki co scenariuszem bazowym. Moim zdaniem wspomniane zasięgi są póki co maksimum możliwości strony popytowej i należy oczekiwać uaktywnienia się na tych poziomach strony podażowej, a w konsekwencji próby powrotu do wnętrza kanału, którym wspominałem wcześniej.

 

Przebicie nakreślonych oporów otworzyłoby z kolei drogę do umocnienia wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara co najmniej w okolice 1,1715, tj. do sierpniowych maksimów. Tak jak jednak wspominałem wcześniej, nie jest to wariant na obecnym etapie preferowany.

 

 

AUDUSD

 

Ostatnie dni handlu na rynku AUDUSD upływają pod znakiem poruszania się kursu pomiędzy kluczowymi technicznymi ograniczeniami. Notowania po dotarciu do istotnych oporów usytuowanych w rejonie 0,7385, zawróciły dynamicznie na południe. Spadki zatrzymały się w górnych rejonach strefy wsparć rozciągającej się pomiędzy 0,7105 a 0,7215 (patrz wykres powyżej). Tym samym przecenę z ostatnich kilku sesji na obecnym etapie możemy traktować jako ruch korekcyjny. Przyjmując takie założenia należy oczekiwać ponownej zwyżki w okolice 0,7385, gdzie znajduje się 38% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej w połowie maja bieżącego roku. Przebicie tych oporów otworzyłoby drogę do umocnienia dolara australijskiego względem amerykańskiego nawet w rejony 0,7685.

 

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych