Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarze walutowe Kantor.pl

Od rana dolar umacnia się

2016-08-17

Dolar od rana umacnia się, inwestorzy oczekują na sprawozdanie z posiedzenia FOMC z nadziejami na sygnał do zmiany stóp. Amerykańską walutę wsparły jastrzębie wypowiedzi członków FED. Dudley daje inwestorom nadzieję na podwyżki już we wrześniu. Kurs dolara wynosi 3,81 zł

 

W oczekiwaniu na FOMC

Uczestnicy rynku są dziś skupieni na wypowiedziach dwóch członków FED. Dudley reprezentujący Nowy Jork i Lockhart z Atlanty dali inwestorom nadzieję na podwyżki stóp procentowych w USA. Pierwsza z nich miałaby mieć miejsce już we wrześniu. Jastrzębie wypowiedzi zmieniły sentyment wokół dolara na nieco lepszy i poskutkowały zwiększonym zainteresowaniem dolarem. Kurs dolara wynosi 3,81zł. Wyczuwalny jest klimat oczekiwania, istotnie zainteresowanie budzi obecnie sprawozdanie z posiedzenia FOMC, które być może przybliży kwestię decyzji w sprawie stóp procentowych.

 

Jutro skutki dla dolara

Jutro obserwować będziemy skutki publikacji sprawozdania z posiedzenia Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku czyli FOMC. Gołębi wydźwięk sprawozdanie byłby z pewnością rozczarowujący i przystopuje kurs amerykańskiej waluty. Rynek ma obecnie spore oczekiwania co do podwyżki stóp, a to za sprawą wspomnianych wypowiedzi członków FED i ich jastrzębich wypowiedzi. Co prawda Lockhard nie ma prawa głosu w FOMC, ale stwierdził, że istnieje możliwość dwóch podwyżek jeszcze w tym roku. Ostatni kwartał będzie więc dla dolara interesujący, zwłaszcza jeśli sprawdzi się scenariusz podwyżek zapowiadany przez Lockharda.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc