O kondycji złotego zdecydują czynniki globalne

2015-10-30

Analiza wykresów technicznych wskazuje na prawdopodobieństwo spadków na złotym. Nasza waluta uzależniona jest obecnie od impulsów z szerokiego rynku. Trudno też mówić, że ryzyko polityczne przebrzmiało, skoro pojawiają  się już głosy o realizacji przedwyborczych obietnic. Na złotym będzie się utrzymywać presja podażowa.

 

Decydują impulsy z szerokiego rynku

Oczekiwania wobec Rady Polityki Pieniężnej są jednoznaczne, rynek zakłada obniżkę stóp procentowych w 2016 r. Na złotym odczuwalna jest presja podażowa, co w połączeniu z wrażliwością na czynniki globalne nie stwarza sprzyjającego  klimatu dla naszej waluty. W najbliższym czasie prawdopodobne są spadki na złotym.

 

Korekta na dolarze

Wczorajsze spadki na dolarze traktować należy jako korektę, bo długookresowy trend na parze USD/PLN jest dla naszej waluty niekorzystny. Bariera 4 PLN jest możliwa do osiągnięcia, a  nawet przekroczenia już niebawem.

 

Nowy punkt równowagi dla euro

Analitycy twierdzą, że nowym punktem równowagi dla euro będą okolice 4,30 zł, ale consensus zależny jest od czynników globalnych. Poranek upłynął na próbie odreagowania wczorajszych spadków. Z biegiem dnia kurs euro osiągnął poziom 4,2635 zł, a więc do zapowiadanych 4,30 jeszcze daleko.

 

Notowania popołudniowe

Dzień rozpoczął się od poziomów zbliżonych do wczorajszego zamknięcia. Do południa złoty zdołał się lekko umocnić na parze z euro, a także na  pozostałych parach, ale ruchy są niewielkie. Kurs dolara wynosi 3,8668 zł, kurs franka szwajcarskiego 3,9079 zł, kurs funta szterlinga 5,9324 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych