Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Niższy kurs funta mimo słabszego złotego

2016-09-30

Mimo słabszej kondycji złotego, wywołanej złożoną sytuacją na szerokim rynku, a także niekorzystnymi impulsami lokalnymi, złotemu udało się lekko umocnić na parze z funtem i utrzymać stosunkowo dobry kurs franka szwajcarskiego. Obecnie funt szterling kosztuje 4,99 zł a frank 3,96 zł.

 

Funt ponownie słabnie

Chwilowe umocnienie funta na parze ze złotym zdaje się odchodzić w przeszłość. Dziś, mimo że rynek był raczej w odwrocie od złotego, na tej parze udało się naszej walucie odrobić jeden grosz. Kurs funta wynosi 4,99 zł, a wczoraj było to 5,00-01 zł. Inwestorzy poznali dane z brytyjskiej gospodarki opublikowane przez Office for National Statistics. Wzrost gospodarczy w ujęciu kwartalnym wynosi 0,7 proc. podczas gdy consensus zakładał 0,6 proc. Wynik jest więc zatem lepszy od prognoz, ale już w ujęciu rocznym nie było tak różowo. Można nawet mówić o niewielkim rozczarowaniu, bo spodziewano się wyniku na poziomie 2,2 proc., tymczasem wzrost wynosi 2,1 proc.

 

Przyczyny gorszej kondycji złotego

Spadki kursu funta nie cieszą emigrantów zarobkowych, ale funt to wyjątek, jeśli chodzi o dzisiejsze notowania kursów walut. Na pozostałych parach widoczne były wahania raczej na niekorzyść złotego. Ostatecznie utrzymane zostały poziomy podobne do wczorajszych, ale widoczna jest niechęć inwestorów do naszej waluty. Nie sprzyja ryzyku sytuacja na szerokim rynku, zbliżające się wybory prezydenckie w USA, działania FED, ponowne spadki ropy i kryzys sektora bankowego w Niemczech; w kraju ryzyko polityczne i deficyt budżetowy.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc