Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Niewielkie wahania złotego, spadł kurs funta

2014-11-13

Stagnacja na rynku złotego, ruch niewielki, konsolidacja na parach – tak można by podsumować dzisiejszy ranek. Podobnie jak wczoraj brak jest większych wahań, a inwestorzy oczekują na publikację kolejnych danych makroekonomicznych i ruch RPP.

 

Dane o inflacji głównym wydarzeniem dnia

W czasie dzisiejszej sesji opublikowane zostaną dane o inflacji i saldzie. Inwestorzy dzięki tym informacjom spróbują ocenić jakie będą dalsze kroki Rady Polityki Pieniężnej odnośnie wysokości stóp procentowych, czy i ewentualnie o ile punktów bazowych zostaną one zmniejszone.

 

Dzisiejsze kursy walut

Analiza porannych notowań pozwala stwierdzić, ze wahania złotego w dalszym ciągu są ograniczone. Kursy walut kształtowały się następująco (godzina 08:10) EUR/PLN osiągnął poziom 4,2190 zł, USD/PLN 3,3916 zł, CHF/PLN 3,5086 zł, a GBP/PLN 5,35 zł.

 

Na rynkach światowych spokojnie

Podobnie jak na naszym rynku, rynki światowe również dotknęła swego rodzaju stagnacja. Choć na rynkach globalnych nastroje uległ lekkiemu pogorszeniu, to nasza waluta powiązana z najważniejszymi walutami, zareagowała bardzo słabo. Jedynie kurs funta zauważalnie spadł. Była to reakcja na raport Banku Anglii za ostatni kwartał, dotyczący inflacji. Notowania funta spadły z poziomu 5,41 zł do poziomu nawet poniżej 5,35 zł.

 

Czego możemy spodziewać się po południu?

Dzisiaj spodziewamy się większej ilości impulsów, a  co za tym idzie wahania na naszym rynku walutowym powinny także wzrosnąć. Kilka z nich to sygnały z rynków globalnych, np. słabsze niż przewidywały prognozy dane z Chin. Krajowe dane to publikacja z godziny 14. dotycząca bilansu płatniczego i inflacji. Inwestorzy spodziewają się dalszego pogłębiania deflacji, co dla złotego jest niekorzystną prognozą.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc