Niewielkie wahania na parach, złoty lekko umocnił się

2015-09-07

Tydzień rozpoczął się od powrotu do gry największego rynku azjatyckiego. Niestety zmiana sentymentu nie do końca się powiodła. Chińczycy rozpoczęli tydzień od spadku notowań. Na szerokim rynku eurodolar bez większych zmian. Polska waluta podobnie, chociaż widoczne jest lekkie umocnieni złotego.

 

Na rynku walutowym spokojnie

Eurodolar praktycznie stoi w miejscu. Kursy walut bez większych zmian. W piątek poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy, ale nie miały one większego znaczenia jeśli chodzi o wycenę dolara w stosunku do euro.

 

Euro również bez większych zmian

Za nami już pierwsze poranne publikacje w Europie, tym razem są to dane z Niemiec o produkcji przemysłowej za lipiec. Miesiąc do miesiąca wzrost wyniósł 9,7 proc. Kurs euro nie zareagował. Co prawda odczyt jest dodatni, ale prognozy mówiły o wzroście na poziomie 1,1 proc.

 

Na parach niewielkie wahania

Na głównych parach walutowych niewielkie wahania. Spokojnie także na złotym. Obserwujemy nieznaczne umocnienie do euro i franka szwajcarskiego, a  także do dolara. Mocny jest brytyjski funt, który odrobił straty względem dolara. Euro rynek wycenił na 4,2210 zł, dolara na 3,7830 zł a franka na 3,8905 zł. Funt kosztuje 5,7854 zł.

 

Przed nami spokojny dzień

Prognozy analityków na dzisiejszy dzień nie przewidują gwałtownych zmian. Spodziewać się należy raczej spokojnego handlu. Poznam dziś indeks Sentix dla strefy euro, ale raczej czynnik ten nie odegra większej roli. Sentix to indeksy mówiące o poziomie zaufania i oczekiwaniach inwestorów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych