Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Niewielkie wahania kursów, cena franka i dolara zniżkuje

2015-01-28

Zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami frank potaniał do poziomu 4,10 PLN, jest to spadek rzędu 12 groszy. Tańszy jest też dolar amerykański, choć zmiana kursu w tym przypadku okazała się niewielka. Utrzymuje się natomiast wysoki kurs euro. Poranek rozpoczął się od ograniczonych wahań. Wydarzeniem dnia będzie posiedzenie FOMC.

 

 

Ograniczone wahania na rynku walutowym

Wczorajszy dzień był bardzo dynamiczny, jeśli chodzi o wahania na rynku walutowym. Pod koniec dnia zanotowaliśmy dość wysokie kursy, ale dziś obserwujemy spadki na parach USD/PLN i CHF/PLN. Polskich kredytobiorców, ze zrozumiałych względów, cieszy zwłaszcza spadający kurs franka szwajcarskiego. Spadek z 4,1228 zł do 4,1072 zł w przypadku franka jest znaczącym wydarzeniem poranka. Kurs dolara to 3,7295 zł.

 

 

Drogie euro

Choć na parach USD/PLN i CHF/PLN zanotowano spadki o odpowiednio 2 i 12 groszy, to w przypadku euro nadal obserwujemy silną reakcję na ogłoszony niedawno program QE. Euro jest silne, choć na rynku walutowym dzień mija pod znakiem ograniczonych wahań, to kurs euro cały czas jest wysoki. Przed godziną 9.00 wynosił 4,2310 zł.

 

 

FOMC wydarzeniem dnia

Korekty, o ile ona nastąpi, spodziewać się należy dopiero w godzinach wieczornych, a więc dzień upłynie na ograniczonych wahaniach. Inwestorzy oczekują na wyniki posiedzenia amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Decyzję w sprawie kształtu polityki monetarnej USA na najbliższy okres poznamy dopiero o 20.00.

 

 

Czego możemy się spodziewać w związku z posiedzeniem FOMC

Inwestorzy czekają na deklarację w sprawie podwyżki stóp procentowych. Liberalna polityka monetarna i niewielka presja inflacyjna na dolara oddziaływać będą negatywnie. Krajowy rynek walutowy będzie podatny na impuls zza oceanu, zwłaszcza, że ostatnio złoty nie reaguje na lokalne impulsy, np. na wtorkowe dane GUS.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc