Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Niewielka zmienność, poprawa nastrojów na rynku

2015-09-03

Z uwagi na brak danych z Chin i Hong Kongu zmienność jest mniejsza niż zazwyczaj. Długi weekend w Chinach ma za zadanie zmianę sentymentu. Powoli rośnie zainteresowanie walutami bardziej ryzykownymi. W Europie odbędzie się konferencja prezesa Europejskiego Banku Centralnego.

 

W Chinach długi weekend

Chińskie władze zdecydowały o długim weekendzie nie bez powodu. Dni wolne od doniesień giełdowych miały za zadanie odpowiednio ustawić sentyment. Pierwsze efekty już widać, powoli rośnie zainteresowanie walutami bardziej ryzykownymi, dłuższy spokój pozwoli na poprawę sentymentu i wzrost popytu na waluty EM.

 

W Europie wystąpienie prezesa EBC

Dzisiaj odbędzie się konferencja prezesa EBC. Spekulacje dotyczą głównie nie samego wydźwięku wypowiedzi, a bardziej tego jak dalece będzie on "gołębi". Wystąpienie będzie dotyczyło głównie inflacji. Na rynku ruch jest nieduży, większość inwestorów woli poczekać i przekonać się, co przyniosą kolejne dni. Pojawiły się też spekulacje o konieczności modyfikacji programu QE.

 

Dane z USA

Poznamy również raport z amerykańskiego rynku pracy. Wczorajszy raport ADP za miniony miesiąc nie do końca pokrył się z prognozami, ale był bardzo blisko – 190 tys. wobec oczekiwanych 200 tys. Dziś publikowane będą także dane ze strefy euro, indeksy PMI, a po południu ponownie uwagę skupią doniesienia z USA, tym razem dane o bilansie handlowym.

 

Dzisiejsze notowania

Mamy do czynienia z płytkim rynkiem. Inwestorzy czekają na rozwój sytuacji. Dzisiejsze kursy walut kształtowały się następująco: euro 4,24 zł, dolar 3,76 zł, funt szterling 5,75 zł, frank szwajcarski 3,91 zł. Ożywienie spodziewane jest z początkiem przyszłego tygodnia.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc