Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Niewielka korekta na złotym

2016-08-23

Złoty rozpoczyna nowy tydzień od niewielkiej korekty. Nadal wyczuwalna jest presja podażowa na naszą walutę i nie ma istotnych zmian w układzie sił na parach. Mieszane impulsy zarówno na rynku dolara, jak i złotego. Inwestorzy muszą pozostać czujni. Jeśli chodzi o dolara, to wyczekiwane są wszelkie doniesienia związane z FED.

 

Mieszane dane

Złoty ostatnio zdołał się umocnić dzięki kształtowi ustawy frankowej, który okazał się być bardzo łagodny, wbrew wcześniejszym doniesieniom. Niestety nasza waluta nie pozostała zbyt długo w dobrej kondycji. Napływające dane makro znacznie osłabiły złotego. Negatywny trend w zakresie publikacji makro trwa. Zarówno PKB za drugi kwartał roku, jak i produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna są słabsze od prognoz, co zaowocowało wspomnianą we wstępie korektą i presją podażową na złotego. Prawdopodobnie dojdzie też do korekty prognoz gospodarczych na 2017 rok. Dziś kurs euro przekroczył już 4,31 zł. Bez większych zmian natomiast na parze z dolarem. Amerykańska waluta także boryka się z pewnymi problemami

 

W oczekiwaniu na FED

Zmienne dane makro to nie tylko bolączka złotego, także na rynku dolara stanowi to ostatnio spory problem. Wycena dolara zależna będzie w najbliższym czasie od perspektyw na podwyżki stóp. Część członków FED zapewnia, że te możliwe są jeszcze we wrześniu i pod koniec roku. Właśnie dlatego inwestorzy z napięciem czekają na oficjalne komunikaty, ale też na wszelkie inne sygnały płynące ze strony FED. Kurs dolara wynosi dziś, podobnie jak w piątek 3,82 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc