src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Niemcy, Polska, Wielka Brytania – co na rynku?

2016-09-07

Jeśli chodzi o rynki zagraniczne, to za nami już odczyt dynamiki PKB Australii za II kwartał – była nieco lepsza od prognoz, bo gdy zakładano +0,4 proc. k/k i +3,2 proc. r/r, to faktycznymi wynikami okazały się wartości +0,5 proc. k/k i +3,3 proc. r/r.

 

 

O 8:00 poznamy dynamikę produkcji przemysłowej Niemiec za lipiec, zaś o 10:30 dane o lipcowej produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. GBP/USD jest teraz na 1,3410. Jeśli połączyć minima dzienne z 16 sierpnia i 30 – 31 sierpnia, to można pokusić się o wytyczenie w ten sposób linii trendu wzrostowego. Z drugiej strony, od końcówki czerwca sytuację (po referendum brexitowym) postrzegać można jako szeroką konsolidację, z oporem przy 1,35.

 

Co się tyczy EUR/USD, to mamy tu 1,1250. Na razie wykres nie pnie się bardziej w górę, nie przebija wczorajszych szczytów, położonych odrobinę wyżej, a wygenerowanych na fali rozczarowania indeksem ISM dla usług. Dziś w programie mamy Beżową Księgę, czyli raport gospodarczy Fed – który pojawi się o godzinie 20:00.

 

 

Nasz rynek

Dziś – zapewne około południa – RPP podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Założeniem jest pozostawienie dotychczasowych poziomów, czyli np. stopy referencyjnej 1,5 proc. O 16:00 poznamy komunikat po posiedzeniu Rady. A co na wykresach?

 

EUR/PLN jest na 4,3330. To znaczy, że nie schodzi poniżej wczorajszych minimów. Być może formuje się tu wsparcie, a wahania dziś, jutro i w piątek (przynajmniej przed decyzją agencji Moody's) będą konsolidacyjne. Istnieje pewna szansa na umocnienie złotego, ale zapewne konieczne do tego byłoby utrzymanie przez Moody's obecnego ratingu Polski.

 

Na USD/PLN jest 3,8515-20, czyli krążymy nieco ponad 'okrągłym' wsparciem na osiemdziesiąt pięć. Także i tu może się okazać, że na razie nie ruszymy dalej, przynajmniej jeśli eurodolar nie wzrośnie. GBP/PLN pozycjonuje się na 5,1645 – widać próby umacniania złotego, przy czym gdzieś przy 5,1470 czeka wsparcie wytyczone dołkami z 6, 11 i 29 lipca.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych