src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Nareszcie zmiana

2019-04-25

A i owszem - na eurodolarze wreszcie coś się wydarzyło. Oczywiście przez wiele miesięcy coś się codziennie działo, ale jednak w obszarze starej, dobrej konsolidacji. Na początku marca na pozór ją rozbito, niemniej osiągnięte wtedy minima przy 1,1180 okazały się po prostu nowym wsparciem. Innymi słowy, trend boczny poszerzono.

 

 

Czy znów mamy do czynienia z czymś takim? Jeszcze nie wiadomo, ale formalnie konsolidację pokonano. Wczoraj wieczorem para schodziła do 1,1140, tak więc dolar był mocny, euro uległo słabości. Nie można powiedzieć, by dane gospodarcze były przełomowe, choć np. niemiecki indeks Ifo trochę rozczarował, osiągając jedynie 99,2 pkt.

 

Co ciekawe, gdy EBC i Fed od paru miesięcy znów ścigają się w luźnej polityce bądź w zapowiedziach takiej polityki, to Bank Kanady myśli inaczej. Pan Poloz, szef tej instytucji, powiedział wczoraj, że jeśli prognozy gospodarcze są prawidłowe, to podwyżki stóp są bardziej prawdopodobne niż ich redukcje. Na razie Bank utrzymał główny poziom 1,75 proc., zgodnie z prognozą. Ostatecznie jednak para USD/CAD poszła w górę: 23 kwietnia rano była przy 1,3350, dzień później rozgrywano 1,35 - 1,3520.

 

Dziśo 12:00 poznamy brytyjski wskaźnik zamówień w ocenie organizacji CBI. Prognoza to zwyżka z 1 pkt do 3 pkt. O 13:00 decyzję w kwestii stóp procentowych podejmie bank centralny Turcji, zaś półtorej godziny później, o 14:30, mamy w kalendarium wiadomości o zamówieniach za marzec - w USA. Mowa o zamówieniach na dobra liczone bez środków transportu oraz na dobra trwałego użytku. Godzina 17:00 przyniesie nam indeks Kansas City Fed dla przemysłu USA. Przypomnijmy, że rezultat marcowy to 17 pkt.

 

 

Na złotym

Na parze USD/PLN notujemy 3,8455. Złoty stracił w relacji do dolara, para przesunęła się na północ, jeśli brać pod uwagę to, że 23 kwietnia mieliśmy mniej niż 3,80. Na euro-złotym widzimy 4,29 i więcej, tj. jesteśmy ok. 1,5 grosza ponad dołkami sprzed paru dni.

 

Bezrobocie za marzec to 5,9 proc., zgodnie z oczekiwaniami. Trochę rozczarowała produkcja przemysłowa: prognozy były ustawione wysoko, na +11,7 proc. r/r, a wyszło +10,8 proc. Niby dużo, ale jednak... We wtorek poza tym trochę gorsza od oczekiwań była sprzedaż detaliczna.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych