Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Napad na kantor we Wschowie

2015-01-15

Ujęci sprawcy napadu we Wschowie odpowiedzą karnie za czyn zabroniony wedle kwalifikacji kradzieży z włamaniem. Szybkie ujęcie sprawców dowodzi, iż organy ścigania nie odpuszczają złodziejom.

 

Sylwestrowy skok

Do napadu we Wschowie doszło w Sylwestra 2014 roku. 31 grudnia włamywacze zrabowali 300 tysięcy złotych w różnych walutach, między innymi euro. Jak relacjonuje rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny sprawcy opuścili kantor wymiany walut wyjeżdżając wraz z łupem poza powiat wschowski. 


Udane zatrzymanie sprawców napadu na kantor

Dzięki działaniom operacyjnym Policji udało się zidentyfikować sprawców oraz ich zatrzymać. Ustalenie tropu prowadziło do powiatu świdnickiego na Dolnym Śląsku. 8 stycznia dokonano zatrzymania sprawców napadu na kantor we Wschowie, dwóch mężczyzn w wieku 24 i 39 lat. Za kradzież z włamaniem odpowie również 31latek zatrzymany wraz z napastnikami, jest nim mieszkaniem powiatu wschowskiego. Podejrzani o kradzież z włamaniem do kantoru okazali się dwaj mężczyźni o których aresztowaniu decyzję podjął są w dniu 10 stycznia 2015 roku. Trzeci z zatrzymanych nie został aresztowany a zostało zastosowane poręczenie majątkowe wraz z dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja nie informuje o odzyskaniu skradzionej sumy pieniędzy. 

 

 

Kolejny napad na kantor

Statystyki napadów na kantory w 2014 roku nie są zadowalające, a napad na kantor we Wschowie powiększył je jeszcze bardziej, mimo iż doszło do niego w ostatnim dniu roku. Sprawcy najpewniej planowali kradzież specjalnie w Sylwestra, kiedy to Policja jak i mieszkańcy skupiają się na powitaniu nowego roku tracąc czujność. Mimo udanego napadu sprawcy nie wykazali się profesjonalizmem i dali się złapać.

 

Redkacja Kantor.pl

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc