Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Napad na kantor w Torzymiu. Sprawcy zatrzymani przez Policję z Sulęcina.

2014-12-12

Prace operacyjne Policji przyniosły oczekiwany skutek. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn 5 grudnia. Mężczyźni mają na sumieniu nie tylko napad na kantor w Torzymiu ale również wcześniejszą kradzież z włamaniem do siedziby firmy ubezpieczeniowej. Sprawcami okazali się mieszkańcy Sulęcina i Świebodzina. 

 

Przestępstwo za przestępstwem

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec zatrzymanych na 3 miesiące, za popełnione czyny sprawcom grozi do 12 lat więzienia. Włamanie do firmy sąd 20ubezpieczeniowej miało miejsce 2 grudnia, kiedy pod osłoną nocy sprawca włamując się do biura firmy wykradł z kasety 15 000 złotych. Ten sam sprawca 4 grudnia, także w Torzymiu dokonał wespół z drugim napadu na kantor. Na godzinę przed północą napastnik wtargnął do kantoru. Używając przemocy i popychając pracownika zażądał wydania gotówki. Łącznie zmusił personel do wydania 5000 euro oraz 30 000 złotych, po czym wybiegł i wraz z drugim mężczyzną odjechał z miejsca zdarzenia. 

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Zatrzymani sprawcy 6 grudnia usłyszeli zarzuty rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Jeden z zatrzymanych był już wcześniej karany za przestępstwo przeciw mieniu. W trakcie przesłuchań zatrzymanych, sprawcy przyznali się do popełnienia przestępstw. Policjantom udało się odzyskać większość skradzionej kwoty z kantoru, część łupu sprawcy przeznaczyli na zakup samochodów osobowych, które także Policja zabezpieczyła. Na policjantów z jednostki KPP w Sulęcinie czekało wyróżnienie, którego dokonał Komendant Policji z Gorzowa Wielkopolskiego, nadinsp. Ryszard Wiśniewski. Policjanci radzą aby kantorowcy lepiej zabezpieczali swoje lokale co może znacznie zmniejszyc zagrożenie napadu i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i właścicieli kantorów

 

Redkacja Kantor.pl

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc