Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Napad na kantor w Częstochowie. Jeden sprawca ujety, drugi jeszcze poszukiwany.

2015-08-21

Do brutalnej napaści na kantor doszło 14 lipca 2015 roku. Dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do kantoru napadając na pracownicę, zaatakowali łomem. Jednego ze sprawców udało się ująć już w trzy dni od zdarzenia, drugiego wciąż poszukuje Policja.


Policjanci z częstochowskiej KMP dokonali zatrzymania mężczyzny, który jest podejrzany o napad na kantor w Częstochowie. 37 latek groził kasjerce kantoru pobiciem po tym jak wcześniej wyłamał drzwi do placówki oraz rozbił łomem szybę okienka kasowego. Do napadu doszło w godzinach porannych 14 lipca około 9.15.wówczas dwaj zamaskowani mężczyźni weszli do jednego z lokalnych kantorów, jeden z nich brutalnie wtargnął do pomieszczenia, w którym znajdowała się pracownica kantoru żądając wydania gotówki, po czym skradł pieniądze i uciekł.

 

 

 
 

 

 

 

 

 


Policji udało się ustalić jego tożsamość. Mężczyzna ten był już wcześniej notowany i znany policjantom z szeregu przestępstw jakie popełnił przeciw życiu, zdrowiu i mieniu. W chwili zatrzymania napastnik usłyszał zarzut rozboju w recydywie i został tymczasowo aresztowany na mocy postanowienia sądu. Niestety wciąż nie jest znana tożsamość jego wspólnika, drugiego z bandziora, jednak jak zapewniają policjanci jest to kwestia czasu.Materiał dowodowy

Prokuratura w Częstochowie zezwoliła na udostępnienie publiczne nagrania z monitoringu w kantorze. Pozwoliło ono zidentyfikować sprawcę, może być również przestrogą dla wielu. Nagranie ukazuje szyba antywłamaniowa lepiej zabezpiecza kantorsłabość zabezpieczeń placówki przed napadem. Z łatwością została rozbita szyba, wystarczył zaledwie łom, by życie kasjerki oraz pieniądze były zagrożone. By uniknąć podobnych sytuacji warto zastosować kuloodporne szyby pancerne, których rozbicie nie jest tak łatwe i może skutecznie powstrzymać, a przynajmniej odstraszyć napastnika. Mimo iż napastnicy zabezpieczyli się maskami przed identyfikacją za pomocą monitoringu to pozostawiona krew na szybie jednego z przestępców pozwoliła zidentyfikować go zaledwie w trzy dni. Zatrzymany Marcin W. częstochowianin nie przyznaje się do winy. 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc