Na złotym konsolidacja

2015-10-08

Koniec chińskiego święta, rynki azjatyckie z niepokojem spoglądają w kierunku Państwa Środka. Widoczne są już pierwsze spadki na rynkach, które są mocno powiązane z tamtejszą gospodarką. Spadły ceny surowców. Na eurodolarze wsparcie w okolicy 1,11. Dana makro z USA nie wskazują na podwyżki stóp.

 

Eurodolar łagodnie w górę

Kilkumiesięczna krzywa na wykresie technicznym łagodnie biegnie w górę. Dane makro z USA nie zachwyciły, a doniesienia z rynku pracy były wręcz słabe, co oddala wizję podwyżki stóp procentowych. Waluty CEE korzystają. Dolarowi nie pomagają nawet jastrzębie wypowiedzi niektórych członków FED.

 

Impulsy z szerokiego rynku

Złoty reaguje na impulsy z szerokiego rynku. Dzisiaj czeka nas sera wystąpień przedstawicieli FED, oraz EBC i banku centralnego Anglii. Podany do publicznej wiadomości będzie także protokół z posiedzenia FOMC. Inne impulsy to odczyty o dynamice importu i eksportu z Niemiec.

 

Trwa konsolidacja

Wczorajsze kursy walut kształtowały się następująco: 3,7605 PLN za dolara amerykańskiego, 4,2351 PLN za euro, 3,8853 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7262 PLN za funta szterlinga; a dziś jest to odpowiednio: 3,7607 zł, 4,2366 zł, 3,8777 zł i 5,7630 zł.

 

Złoty jest stabilny

Co prawda złoty jest stabilny, ale liczyliśmy na dalsze umocnienie, tymczasem na parach powiązanych ze złotym trwa konsolidacja. Kluczowe powinny okazać się impulsy z szerokiego rynku, ten scenariusz jest już dobrze znany, złoty zachowuje się zgodnie z rytmem głównej pary walutowej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych