Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na złotym bez zmian

2016-10-28

Ostatni dzień tygodnia, rozpoczął się spokojnie. Wycena złotego  w stosunku do głównych walut bez istotnych zmian. Nadal wyczuwalna jest presja, szczególnie na dług. Nie powiodła się ostatnia próba umocnienia naszej waluty, skutecznie zniwelowana przez podbicie wyceny dolara. W trudnej sytuacji są wszystkie waluty EM.

 

Poranne kursy walut bez istotnych zmian

Od wczoraj kursy walut pozostały bez istotnych zmian, choć widoczna jest stabilizacja. Nieznaczne spadki na głównych walutach. W stosunku do wczorajszych kursów zamknięcia euro i dolar są tańsze o niecały grosz. Kurs euro wynosi obecnie 4,34 zł, kurs dolara 3,98 zł, a kurs funta 4,85 zł. Frank utrzymuje się powyżej 4 PLN i kosztuje 4,01 zł. Rynek pozycjonuje się pod odczyty makro z USA. Będzie to najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia, a może nawet tygodnia. Wszystko oczywiście należy rozpatrywać w kontekście spekulacji o grudniowych podwyżkach stóp w USA. Na fali tych przypuszczeń dolar pnie się w górę. Oczekiwania są duże.

 

Złoty stabilny

Złoty pozostaje stabilny, a nawet podejmuje próby umocnienia się, co jak już pisaliśmy, jest trudne do wykonania ze względu na dominującą pozycję dolara. W trudniejszej sytuacji znajduje się rynek długu, tu presja pozostaje bardzo silna. Brakuje krajowych impulsów, które mogłyby być wsparciem. Inwestorzy czekają natomiast na doniesienia z USA, o szacunku PKB za III kwartał. Prognozy mówią o wzroście rzędu 2,5 proc. Poprzednio było to 1,4 proc., a więc spodziewany jest duży progres na tym polu. Rynki interpretują wszelkie dane makro pod kątem ich wpływu na podwyżki stóp. Prawdopodobieństwo takiego ruchu ze strony FED w grudniu wynosi już 75 proc.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc