Na rynku złotego spokojniej

2015-07-15

Dzisiejszy poranek upłynął spokojnie, na stabilizacji złotego. Porozumienie z Grecją dało naszej walucie impuls do wzmocnienia, ale obecnie jesteśmy już po korekcie kursu. Podobne ruchy zaobserwować można na zestawieniach z pozostałymi walutami koszka EM. Porozumienie zostało przez rynek praktycznie zdyskontowane.

 

Grecja nadal niepokoi

Sytuacja Grecji nadal niepokoi inwestorów, stąd korekta na walutach rynków wschodzących. Początkowy impuls do zakupów walut EM osłabł, po tym jak rynek przeanalizował stanowisko Greków i szansę na wprowadzenie reform. Konieczność przekonania parlamentu i możliwość powtórzenia się problemu nastawiają inwestorów sceptycznie. Dziś czekamy na głosowanie w Grecji, wśród Greków budzi ono ogromne kontrowersje.

 

Kwotowania złotego

Kwotowania złotego są stabilne, mimo wczorajszej korekty. Dziś złoty wyceniany jest następująco: 4,1275 PLN za euro, 3,7580 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9703 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,8755 PLN względem funta szterlinga. Polskich kredytobiorców najbardziej interesuje kurs franka oraz wycena euro.

 

FED skupia uwagę inwestorów

Na szerokim rynku uwaga inwestorów skupia się nie tylko wokół dzisiejszego głosowania w Greckim parlamencie, ale także wokół FED. Termin rozpoczęcia podwyżek stóp w USA jest przedmiotem wielu spekulacji. To obecnie najważniejszy impuls na szerokim rynku. Jeśli dojdzie do podwyżek, stracą waluty EM, w tym złoty.

 

Złoty dominuje

Nasza waluta w koszyku CEE jest jednym z liderów, złoty radzi sobie bardzo dobrze, mimo ryzyka ze strony FED i Grecji. Pomogło nam oczywiście uspokojenie nastrojów w związku z wstępnym porozumieniem z Grekami. Dziś kolejne impulsy, odczyt GES na temat inflacji, ale ich znaczenie nie powinno być duże.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych