Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Na rynku walutowym złoty spokojny

2015-02-03

Rynek złotego dąży do stabilizacji. Dziś rano kwotowania bez większych zmian, złoty umocnił się w oczekiwaniu na decyzję RPP. Trend wzrostowy wyraźnie wyhamował. Umocnienie złotego wynika, jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, z pozytywnych nastrojów w związku z ogłoszeniem programu QE. Teraz rynek czeka na impulsy krajowe.

 

 

Stabilizacja kwotowań na parach

Jak widać po kursach internetowego kantoru kantor.pl - złoty umocnił się i dziś rano na głównych parach kwotowania wyglądały następująco: 4,1880 PLN wobec euro, 3,6977 PLN za dolara amerykańskiego, za franka szwajcarskiego 3,9795 PLN, natomiast kurs funta szterlinga wynosił 5,5421 PLN. Wzrosła rentowność obligacji długoterminowych (10-letnich).

 

 

Na rynku spokojniej

Trend wzrostowy wyraźnie wyhamował. Po pozytywnych następstwach głoszenia skupu aktywów przez EBC, przychodzi czas wyhamowania wzrostów. Rynek oczekuje teraz na impulsy z rodzimego podwórka, np. na decyzję RPP. Stabilizacja rynku nastąpiła po teście w okolicy 4,16 zł za euro.

 

 

Złoty mocniejszy do euro

Druga połowa stycznia i początek lutego dla złotego upłynęły na umocnieniu do euro, w ciągu dwóch tygodni o około 18 gr. Rynek po części już wykorzystuje wzrost do realizacji zysków, ale jest też duża grupa inwestorów, która czeka jednak na ogłoszenie wyników posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Dziś rozpoczyna się posiedzenie, a jutro będziemy mówić o jego wynikach.

 

 

Jaka będzie decyzja RPP

Co w kwestii stóp procentowych zdecyduje RPP dowiemy się niebawem. Większość analityków uważa jednak, że stopy pozostaną na dotychczasowym poziomie i nie należy obawiać się drastycznych zmian, jeśli chodzi o kursy walut. Ewentualna obniżka stóp przewidywana jest dopiero w marcu. Nastroje wokół rynków wzrostowych są nadal optymistyczne.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc