Na rynku zaskakująco wysoka zmienność

2015-09-04

W Stanach kluczowy dla decyzji FED raport z rynku pracy. Wczorajsze wstąpienie Draghiego uznać można za udane. Na rynku walutowym obserwujemy zwiększony przepływ kapitału, zmienność nastrojów. Ponownie tracą waluty surowcowe. Kurs eurodolara w okolicy średniej z 200 okresów, czyli 1,13. Czekamy a dzisiejsze odczyty.

 

Rynek czeka na powrót inwestorów z Chin

Trudno powiedzieć jak będzie kształtować się sytuacja w Państwie Środka. Inwestorzy pozostają niepewni co do rozwoju wypadków i rynek cechuje wysoka zmienność nastrojów. Po niedawnych podwyżkach cen surowców praktycznie nie ma już śladu i waluty surowcowe ponownie znajdują się pod presją. Uspokojenie nastrojów możliwie będzie, gdy powrócą na rynek inwestorzy z Chin i poznamy sytuację tamtejszej giełdy.

 

Słabszy funt szterling

Kolejnych dziewięć sesji upłynęło pod znakiem osłabienia funta szterlinga w stosunku do dolara. Także nasz złoty nie zdołał trwale zejść poniżej 4,21, czyli punktu wsparcia. Część analityków szacuje, że podwyżki stóp w Wielkiej Brytanii możliwe są dopiero pod koniec  2016 roku. W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie Banku Anglii. Jest duża szansa, że funt odbije i umocni się.

 

Dziś kluczowe dane z amerykańskiego rynku pracy

Wielu analityków uważa, że dzisiejsze dane mogą być kluczowe jeśli chodzi o podwyżki stóp w USA. Wzrost stóp we wrześniu będzie prawdopodobny, gdy dane okażą się dobre. Do tej pory słabe prognozy nie sprawdzały się i w rzeczywistości rynek pracy zaskakiwał wysokością odczytów. Szansa na uniknięcie podwyżek pojawi się, jeśli dane wyniosą mniej niż 150 tys. miejsc pracy.

 

Kursy walut

Ruch prezesa EBC nie przeszedł bez echa. Wystąpienie miało oczywiście gołębi ton, a co więcej – nawet zaniepokojony. Skup obligacji został utrzymany, a nawet poszerzony. Euro jest mocniejsze. Dzisiejszy kurs euro to 4,2280 zł. Kurs franka wynosi 3,8981 zł, kurs dolara 3,7957 zł, funta 5,7800 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych